Kendine iyi bak....

MURATS44

Özel Üye
Çok sevindiniz. Heralde bu eseri ok dinlediğinizden sözlerinizde buna entegre olmuş. çok sevdiyseniz bir sekiz daha olsun. 16 sene dinlersiniz. Yetmez diyorsanız da sonsuza kadar dinleyebilirsiniz tabii......

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Dinlerim ömrüm olana kadar ne varki şiir gayette hoş biz beğeniyoruz...siz dinlemesenizde olur....

orda ince mesajlar var.....................

MURATS44

Özel Üye
Şiirin geneline bakınca ince mesaj göremiyorum ben. Genelinde çok daha net bir meaj var....
Ben kibirliyim ve benim dediğim olur... demek istemiş sözlerin sahibi. Gitmekte kalmakta benim elimde . Önce geldim şimdi gidiyorum. İstediğim zaman gelirim , istediğim zaman giderim....
Şiirin ana mesajı bu.

O yüzden de bana bu tür cümleler tuhaf geliyor. Birde acıklı cümleler kullanılmış ya şiirde. Sadecebirkaç satır işe yaramaz. Genele bakmak lazım. Ona da kimse bakmıyor ayrı mesele. Bu tür şiirleri sevmiyorum.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Hiç öyle bişey ifade etmiyor,,,o gönül han kapısımı gelsin gitsin yok öyle bişey....

sadece giden kal demiyor:)

MURATS44

Özel Üye
Hiç öyle bişey ifade etmiyor,,,o gönül han kapısımı gelsin gitsin yok öyle bişey....

sadece giden kal demiyor:)

Giden nasıl bu cümleyi söyler ki? Giden zaten kafaya koymuştur gitmeyi. Kime kal diyecek. giden kendisi zaten. Geç saat anlama kıtlığı çekiyorum da. ;)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
afedersin harf hatası oldu ( sadece gidene kal demiyor) böyle olmalıydı...uykun geldi sabah erken kalkacan çoooooooooooooooooook
işin var geç kalırsan benden bilme...

MURATS44

Özel Üye
Gitmek isteyenin aklında birşeyler varki , gitmek istiyor. Ya bulunduğu yer dar geliyor yada başka meseleler. Gidene kal denecek yer var , denmeyecek yer var. Önemli olan gidene kal , demek değil. Önemli olan gitmek isteyenin bu düşünceinin arkasındaki gerçek. alışkanlık yapar sonra. Her canı sıkıldığında ben gidiyorum denirse , geride kalan kişiliğinden olur. en güzel gelene eyvallah , gidene hoşçakal. Sizde aynı fikirdesiniz sanırım. aynı cümleyi baka bir konuda yorumunuzda kullanmıştınız. Hatırladınız umarım.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
en güzel gelene eyvallah , gidene hoşçakal. Sizde aynı fikirdesiniz sanırım. aynı cümleyi baka bir konuda yorumunuzda kullanmıştınız. Hatırladınız umarım.

böyle bir cümle ben kullanmam benim prensibime uygun değil...

kabul etmiyorum....​

MURATS44

Özel Üye
aynen bu cümleler size ait. Hatırlamıyorsunuz diye söylenmemiş sayılmaz. Kabul etsenizde etmesenizde cümle size ait. Ayrıca kabul edip etmemek önemli değil ki, söylemiş olsanız ne olacak, söylememiş olsanız ne olacak . Şurda iki kelam ediyorduk. Madem kabul etmiyorsunuz , izin bileceğiniz konu. söylememiş olun.

Üst Alt