Müj Kurabiye

Nur Hanım

Aktif Üyemiz

muj-kurabiye.jpg

Malzemeler

• [*=1|center]2 yumurta
    [*=1|center]1 su bardağına yakın pudra şekeri
    [*=1|center]1 su bardağına yakın sıvı yağ
    [*=1|center]125 gr. tereyağ
    [*=1|center]1 su bardağı un
    [*=1|center]4 su bardağı mısır nişastası
    [*=1|center]250 gr şokella
    [*=1|center]3 yemek kaşığı çiğ krema
    [*=1|center]1 yemek kaşığı sıvı yağ
    [*=1|center]mısır gevreği
Hazırlanışı

• [*=1|center]Yumurta, pudra şekeri, sıvı yağ ve tereyağını çırparız ,
    [*=1|center]un ve nişastayı ekleriz ele yapışmayan bir hamur elde ettikten sonra ister elimizle fındıktan biraz daha büyük istersek hazır silikon kaplara hamurumuzu paylaştırırız ( Ben 30 lu slikon kalıptan kullandım ve kalıpları yağlamadım ),
    [*=1|center]hamur hazırlandıktan sonra 160 derece fırın ısısında çok hafif pembe renk almaya başlayınca fırından çıkarırız.
    [*=1|center]Şokella, sıvı yağ ve çiğ kremayı benmari usulde erittikten sonra soğumuş olan kurabiyelerimizi tel ızgara üzerine alarak her tarafına gelecek şekilde üzerlerine sosumuzu dökeriz,bereketli bir kurabiye olduğu ve şokellanın yetmesi için tel ızgaradan dökülen sosumuzu kalan kurabiyeler içinde kullanırız.
    [*=1|center]Yaklaşık 3 çorba kasesi mısır gevreklerimizi elimizle çok ufalamadan kırarız ve sosladığımız kurabiyelerin üzerine dökeriz.

MURATS44

Özel Üye
Bunları gördükçe............................................ ağlarımmağlarımmağlarımmağlarımmağlarımm

MURATS44

Özel Üye
:F 8 aydır tatlı, pasta,börek, kurabiye .... yiyemiyorum. Buranın damak zevki farklı. hiç güzel değil. Tatlılar acayip şekerli, yapacak usta yok. 8 aydır bunlardan uzak kalan biri olarak, Sence ......? :)

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
haklısın şimdi bende üzüldüm inann elimden bir şeyde gelmiyor yoksa inan bozulmucanı bilsem yaparda yollardım yakın olsan
b-324706-Mutsuzz.gif

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
haaahaaahaaahaaa

murat tam senlik atıştırmalıklar,,,yaparsan bizde yeriz:)

şaka bir yana çok güzel hafif oluyor,,ben bir değişini yapıyorum,,bunuda deniycem:)

MURATS44

Özel Üye
söylemen bile yeter Nur Hanım. Yakında eve gidecem zaten. O zaman acısını çıkarırım :) Teşekkür ederim.

Üst Alt