Ne yazdımsa ağladı,sabır dağladı!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

0_c7327_70e282e0_orig.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne vakit sessiz ve yalnız kalsam
[FONT=Georgia, serif]İçimi burkan hicranın gamıyla, sükunet içinde ansam
[FONT=Georgia, serif]Sinemde yaşattığın firkatin sızısıyla uyansam, gözyaşlarına kansam
[FONT=Georgia, serif]Umudun mesruriyetiyle yeniden anmaya başlasam, bin hüzün halini bıraksam

[FONT=Georgia, serif]Oysa herşey aşikardı, yaşanmıştı
[FONT=Georgia, serif]Yüreğimde ki burukluk bir an olsun durmadı, yaşattı
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar hasretin varsa, içimden çıkmayan en latif bir meyansa ağlattı
[FONT=Georgia, serif]Her halin hazan sayfalarında bıraktı, bedbin ve boynu bükük bir halde bıraktı

[FONT=Georgia, serif]Sana söyleyecek bir sözüm yok
[FONT=Georgia, serif]Gönlünden uzaklaştığım her lahza sanki saplanan ok
[FONT=Georgia, serif]Hiç dinlemedin, hüküm vermek için niye acele ettin, halin dilini beklemek yok
[FONT=Georgia, serif]Bu kadar mı kolaydı, söküp atma mı amaçtı, suskun bırakmak söyle kime yaradı

[FONT=Georgia, serif]Yazdığım anların arasındaydım
[FONT=Georgia, serif]Çevirdikçe bilsen nasıl bir hüzün yaşadım, yakardım
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatım dağlandı, ne akıl ve ne de izan kaldı, sanki ömür dinmeyen hicrandı
[FONT=Georgia, serif]Şimdi geriye ne kaldı, yaşattığın burukluk söyle sana ne kazandırdı,şevkin mi arttı

[FONT=Georgia, serif]En son yazdığın name içimde kaldı
[FONT=Georgia, serif]Her satırında yüreğime batan sanki bir mızrak vardı
[FONT=Georgia, serif]Bu kadar kızgınlık ve asabiyet sanki sana yaradı, kimbilir beliki kalbin rahatladı
[FONT=Georgia, serif]Biçare kalmak elhak halimde birbaşkaydı,susmayan kalemim şükürler olsun kaldı

[FONT=Georgia, serif]Göçüp giden zaman neler anlattı
[FONT=Georgia, serif]Onca okuduğum kitapları yazan ediplerin sızıları vardı
[FONT=Georgia, serif]Şairler ne kadar yaralıydı, yazılan her mısrada dinmeyen bir ah u zar akardı
[FONT=Georgia, serif]Yalnızlık içinde ömür tüketen kanaatlardı, fikirleriyle yaşayan birebir zanlılardı

[FONT=Georgia, serif]Manzum bir eser var yanımda
[FONT=Georgia, serif]Sanki benim halimi serdeten meyanda, yıllar sonra
[FONT=Georgia, serif]İnsan olmak, kul olmak adına bir hesabın vecdiyle nihayete ermek için olunca
[FONT=Georgia, serif]Beklentiler bir başka çıkıyor karşıma, hüv-el baki lafzı açıkça duruyor karşımda

[FONT=Georgia, serif]Kıymetli dostlar talep ederler
[FONT=Georgia, serif]Yaptığım çalışmaların, örnek kişilere münhasır olmasını dilerler
[FONT=Georgia, serif]Naat yazmamı beklerler, arif ve veli kullardan bahsetmemi hasretle dilerler
[FONT=Georgia, serif]Lakin ne kadar sığ bir gönlün sahibi olduğumu bilmezler, nasibide sual eylemezler

[FONT=Georgia, serif]Elbette haklılıklarına inanırım
[FONT=Georgia, serif]Ve fakat şair ve yazar değilim nasıl bir halin dilinden yazarım
[FONT=Georgia, serif]Kalıbının insanı olan nefeslerden sakınırım, ruhumdan neşet edenle yazarım
[FONT=Georgia, serif]Mazur görülmeyi, onca yazanların içinde lisan-ı fakirliğime verilmesine umarım

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt