Öfkelenince neden bağırırız?

MURATS44

Özel Üye

Öfkelenince neden bağırırız?
Hintli bir ermiş öğrencileri ile gezinirken Ganj nehri kenarında birbirlerine öfke içinde bağıran bir aile görmüş. Öğrencilerine dönüp “insanlar neden birbirlerine öfke ile bağırırlar?” diye sormuş.
Öğrencilerden biri “çünkü sükûnetimizi kaybederiz” deyince ermiş “ama öfkelendiğimiz insan yanı başımızdayken neden bağırırız? O kişiye söylemek istediklerimizi daha alçak bir ses tonu ile de aktarabilecekken niye bağırırız?” diye tekrar sormuş.
Öğrencilerden ses çıkmayınca anlatmaya başlamış: “İki insan birbirine öfkelendiği zaman, kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, arada açılan mesafeyi kapatabilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir.”
“Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır. Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur? Artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar çünkü kalpleri birbirlerine daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir.”
Daha sonra ermiş öğrencilerine bakarak şöyle devam etmiş: “Bu nedenle tartıştığınız zaman kalplerinizin arasına mesafe girmesine izin vermeyin. Aranıza mesafe koyacak sözcüklerden uzak durun. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirinize yakınlaşacak yolu bulamayabilirsiniz.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Bağırmak bütün vucuda şarz edilen elektriği boşaltır. Ama sevdiklerine veya herhangi birine değil. Boş olan bir alanda. Rahatladığını hissedeceksin.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ben sinirlenince çok bağırırim:)
Ama kolay kolay o hale gelmem.
Açık bir kapı bırakmak gerek,:):):)

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
“Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır. Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur? Artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar çünkü kalpleri birbirlerine daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir.”

muhteşemmiş.herşeyin sevgisizlikten olduğu gibi bu da sevgisizlikten çoğalıyor ses yükseliyor demek ki

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Ya üç maymunları oynayacaksanız hayatta.
Yada gördüklerini görmezden geleceksin...
İşte o zaman ne ses yükseliyor nede tartışma oluyor...

Eeee bu durumda sevgi nerde kalıyor:)sevginin işi var
Şaka bir yana herkes önce kendine bakmalı...

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
insan sevdiğine kıyamadığından bağıramıyor herhalde.gözler yetiyor derdini anlatmaya,tabi karşıda görebilen olursa

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Tartışılmaya açık bir konu,uzadıkça uzarıslık
İnsanlar farklı olduğu gibi düşüncelerde farklı...
Amma ve lakin herşey de toz pembe değil hayatta...
Tartışma olur..Fikir uyuşmazlığı olur.Orta bir yolda
Birlesilirçapkın

Deniz insan sınırlı olunca bakışta kar etmez haaahaaa

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Hadi öyle olsun..... Ümit et sen yinede....Hayat sürprizlerle
Doludur kimbilir....:)

Üst Alt