Şevket OKYAY(Resimli) Sevdiğini Ona Söyledin mi?

Okyay

ÖZEL ÜYE
PHP:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/11169070_1008438002530226_1417752734645627710_n.jpg?oh=3c34c835f18d3bc14dcbb752110c7938&oe=561F146F&__gda__=1444015294_a6632e785c9db091a13914ff9b3afbc3[/IMG]
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/p480x480/11403031_1008517752522251_1356598084127717422_n.jpg?oh=cf0b36a7b9523c562e171a06a4f11e85&oe=561A163D&__gda__=1445739446_3186750e7443a0fdd40684e4f35db97b[/IMG]
[FONT=helvetica][IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/s720x720/10501802_1008437779196915_4702593785023787765_n.jpg?oh=874d236d3d7dc8f2313aec67a28c5fdb&oe=561DFA23&__gda__=1445032495_3cc4553d8086dba980e68f498f488c31[/IMG]

BİLGİ
Facebook kaynaklı linklerden dolayı resimler görünmemektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
Cevap: Sevdiğini Ona Söyledin mi? (Şevket Okyay)

tb

Muaz İbni Cebel (ra)'den rivayet edildiğine göre Rasûlullah (sav), Muaz'ın elini tutmuş ve şöyle buyurmuştur:

"Ey Muaz, Allah'a yemin ederim ki ben seni gerçekten seviyorum. Sonra da ey Muaz sana her namazın sonunda: ‘Allah'ım! Seni anmak, Sana şükretmek ve Sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et!' duasını hiç bırakmamanı tavsiye ediyorum."
(Ebû Davud, Vitr 26; Nesaî, Sehv 60)
Peygamber efendimizin (sav) bu Hadis-i Şerifini hatırlamıza vesile olduğunuz için Rabbim razı olsun inşaallah. Hayırlı amel, az da olsa sürekli olması ne güzel değil mi? Çok basit bir şey. Küçücük bir hareket , bir tek söz olmasına rağmen aslında çok çok büyük bir ecir olacak.

İnsanlar arası muhabbetin artması , bu muhabbeti daha da güçlendirecek ipuçları veren Peygamber Efendimiz (sav) bizzat kendi hareketleriyle bizlere ne güzel örnek oluyor. Böyleyken bile bizzat uygulayarak bizlere öğretmesi ne büyük bir nimet. Bizlerin gönül dünyamızda küçük bir kıvılcımı daha da büyütmek için ne güzel örnek oluyor. Karşısındakinin önce elini tutup, sonra sevdiğini söyleyip en sonda çok güzel bir dua tavsiye etmesi aslında Muaz'ın şahsında bütün ümmetine. Hepimize birer hazine veriyor. Tabii ki farkına varabilirsek.

Ellerinize yüreğinize sağlık Üstadım. Allah ac razı olsun. Gene çoook önemli , güzel bir konu. Eyvallah üstad.

Son düzenleme:

Okyay

ÖZEL ÜYE

Muaz İbni Cebel (ra)'den rivayet edildiğine göre Rasûlullah (sav), Muaz'ın elini tutmuş ve şöyle buyurmuştur:

"Ey Muaz, Allah'a yemin ederim ki ben seni gerçekten seviyorum. Sonra da ey Muaz sana her namazın sonunda: ‘Allah'ım! Seni anmak, Sana şükretmek ve Sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et!' duasını hiç bırakmamanı tavsiye ediyorum."
Peygamber efendimizin (sav) bu Hadis-i Şerifini hatırlamıza vesile olduğunuz için Rabbim razı olsun inşaallah. Hayırlı amel, az da olsa sürekli olması ne güzel değil mi? Çok basit bir şey. Küçücük bir hareket , bir tek söz olmasına rağmen aslında çok çok büyük bir ecir olacak.

İnsanlar arası muhabbetin artması , bu muhabbeti daha da güçlendirecek ipuçları veren Peygamber Efendimiz (sav) bizzat kendi hareketleriyle bizlere ne güzel örnek oluyor. Böyleyken bile bizzat uygulayarak bizlere öğretmesi ne büyük bir nimet. Bizlerin gönül dünyamızda küçük bir kıvılcımı daha da büyütmek için ne güzel örnek oluyor. Karşısındakinin önce elini tutup, sonra sevdiğini söyleyip en sonda çok güzel bir dua tavsiye etmesi aslında Muaz'ın şahsında bütün ümmetine. Hepimize birer hazine veriyor. Tabii ki farkına varabilirsek.

Ellerinize yüreğinize sağlık Üstadım. Allah ac razı olsun. Gene çoook önemli , güzel bir konu. Eyvallah üstad.

Allahü Teala razı olsun mübarek EFENDİMİZİ ne güzel dile getirmişsiniz, Hadi Kainat Rehberine bir Salavat gönderelim;
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİEDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.
Rabbimiz şefaatı uzmalarına nail eylesin.
Amiiin.
Not: Resime bir dörtlük ekledim kendimden biraz önce.
Bak..!!!

Okyay

ÖZEL ÜYE

Allahü Teala razı olsun mübarek EFENDİMİZİ ne güzel dile getirmişsiniz, Hadi Kainat Rehberine bir Salavat gönderelim;
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİEDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.
Rabbimiz şefaatı uzmalarına nail eylesin.
Amiiin.
Not: Resime bir dörtlük ekledim kendimden biraz önce.
Bak..!!!

MURATS44

Özel Üye

z_Adm_Q7.png
Yüreğinize sağlık Üstad. Sonradan eklediğiniz güzel dua için ..Amin.
Allah ac razı olsun inşaallah. eyvallah üstad.
Bu satırları sonradan eklediğinize göre , ilk resimleri saklıyorsunuz heralde. anlık değişikliklerle renk katıyorsunuz.
ellerinize yüreğinize sağlık.

Son düzenleme:

Okyay

ÖZEL ÜYE

Sağ olasınız mübarek çok memnun oldum.
İnşaAllah Sevgili Peygamberimiz Sallallahü aleyhi vesellem de
hoşnud kalmıştır.
Siz de çok güzel anında resimlemişsiniz işte. Teşekkürler. Ben de onu alıp Facebook'umuza taşıyayımz ekleyeyim İnşaAllah. İyi geceler.

Not: Sonradan farkettim kaç tane yapmışsın MaüşaAllah.
Hepsinden kayda aldım.
,

Son düzenleme:
Üst Alt