Sıkıntıdan kurtaran Dua

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Basra divanının katibi olan Ebu Abdullah b.Hüseyin b.Muhammed anlatıyor;
Ebu Muhammed el-Mehlibi vezirliği döneminde benden gücümün yetmediği birşey istedi.yerine getiremedğim içinde beni Basrada yakalattırıp hapse attırdı;
hapiste o kadar uzun kaldımki artık çıkmaktan ümidimi kesmiştim Sıkıntılarım çoğalmıştıki bir gece rüyamda sanki biri,
_İbn Rahibuniden yanında bulunan ve üzerinde dua yazılan eski bir defteri iste o duayla Allaha c.c dua et.İnşaallah bu sıkıntıların gider diyordu.
İbn Rahibuni eskiden tanıdığım bir dostumdu o sıralar Basrada oturuyordu.Ertesi gün olunca ona bir mektup gönderdimYanında üzerinde dua olan bir defter varmı?diye sordum O da;
_Evet var dedi bende;
_O defteri bana gönderirmisin dedim
Oda defteri gönderdi defterin üzerinde;
glü"Ey Allahım bütün ümitsizlerin ümidi sensin Allahım Muhammed sav ve ehline sonsuz rahmet eyle Allahım benim ve yeryüzünün doğusu ve batısında bulunanların ümidini kesme Ey yakın olup uzak olmayan Ey her şeye şahit olup hiçbirşey kendisinden gizli olmayan ey Galip olup Mağlup olmayan bu işimdede bana bir kurtuluş ve çıkış ver hiç ummadığım yerden geniş rızıklar ver çünkü sen herşeye güç yetirensin"glü
Bu duayı yapmaya devam ettim birkaçgün sonra Mehlibi beni yanına çağırdı Hapisten çıkarttı Ve bana yardımda bulunması için beni Ali b.Hasan b.Muhammede gönderdi.
İbn Hamdun Hamduniyye 8/60-61

ceylannur

Yeni Üyemiz
glü"Ey Allahım bütün ümitsizlerin ümidi sensin Allahım Muhammed sav ve ehline sonsuz rahmet eyle Allahım benim ve yeryüzünün doğusu ve batısında bulunanların ümidini kesme Ey yakın olup uzak olmayan Ey her şeye şahit olup hiçbirşey kendisinden gizli olmayan ey Galip olup Mağlup olmayan bu işimdede bana bir kurtuluş ve çıkış ver hiç ummadığım yerden geniş rızıklar ver çünkü sen herşeye güç yetirensin

amınnnnnnnnnnn

Üst Alt