Günün duası

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim!
Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî!
Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.
Ey ihsânı çok olan Rabbim!
Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et.
Ey affetmeyi seven Rabbim!
Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.
Ey yardım isteyenlerin yardımcısı!
Bizi hidâyete çıkar.

Yâ Rabbî!
Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur.
Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Ey âlemin yaratıcısı!
Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.
Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al.
O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.”

Hz. Mevlâna son demlerinde iken, dostu Siraceddin Tatari’yi yanına çagırarak, kendisine su duayı ögretmis ve sıkıntılı zamanlarında okumasını tavsiye etmistir:”Ya Rabbi!
Bana ne senin zikrini unutturacak,
sana şevkimi söndürecek, seni tesbih ederken duyduğum lezzeti kesecek bir hastalık; ne de beni azdıracak, şer ve kötülüğümü artıracak bir sıhhat ver.”
Ey Merhamet edenlerin merhametlisi!
Merhametinle bu duamı kabul et.

Amin Amin Amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Resûlullah efendimiz, Veda Haccında, "Vedâ hutbesini" bitirdikten sonra Bilâl-i Habeşî hazretleri, ezan-ı şerîfi okudu. Bütün Eshâb-ı kirâm, huzûr ve huşû içinde dinlediler.
Peygamber efendimiz, namazı kıldırdıktan sonra devesine bindi. Cebel-i Rahme'nin dibine varıp kayaları önüne alıp, kıbleye dönerek vakfeye durdu. Herkesin vakfeye durmasını emretti.

Daha sonra:

"Hayır, ancak ahiret hayrıdır." buyurdu.

Mübârek ellerini göğüs hizâsında kaldırarak, bütün peygamberlerin yaptığı pek fazîletli olan şu duâya başladı. Bizlere, bu şekilde duâ etmemiz için işaret buyurmuş oldu:

"ALLAHü teâlâdan başka ilâh yoktur. O birdir. Eşi ortağı yoktur. Mülk, O'na âittir. Hamd, O'na mahsustur...

Ey ALLAHım! Kabir azâbından, kalbin vesvesesinden, işlerin dağınıklığından sana sığınırım!

Ey ALLAHım! Rüzgârların getirdiği âfetin şerrinden sana sığınırım! Ey ALLAHım, gözümde bir nûr, kulağımda bir nûr, kalbimde bir nûr yarat! Ey ALLAHım, göğsüme genişlik ver, işimi kolaylaştır!

Ey ALLAHım! Kalbe vesvese veren şeytandan, işlerin karışıklığından, kabir fitnesinin şerrinden, gecenin getirdiği şeylerin şerrinden, gündüzün getirdiği şeylerin şerrinden, korkunç rüzgârların getirdiği âfetlerin şerrinden, zamanın nöbet nöbet gelen mihnet ve belâlarının şerrinden sana sığınırım!

Ey ALLAHım, sağlığın hastalığa çevrilmesinden, birden bire gelip çatacak azâbından ve bütün gazâbından sana sığınırım!

Ey ALLAHım! Beni hidâyetine ulaştır. Geçmişimi, geleceğimi bağışla! Ey başvurulacakların en hayırlısı! Kendisinden istenilenlerin en keremlisi, en çok vereni!

Ey ALLAHım! Sen, sözümü işitiyor, yerimi görüyor, gizli, açık neyim var ise biliyorsun. İşlerimden hiç biri sana gizli değildir. Ben çâresizim, yoksulum. Senden yardım ve eman diliyorum.

Korkuyorum. Kusurlarımı îtirâf ediyorum. Bir çâresiz, senden nasıl isterse, ben de öyle istiyorum. Zelîl bir günahkar, sana nasıl yalvarırsa, ben de öyle yalvarıyorum.

Yüce huzûrunda boynunu bükmüş, senin için gözlerinden yaşlar boşanan, senin uğrunda bütün varlığını zelîl eden, senin için burnunu topraklara sürten bir kulun sana nasıl duâ ederse, ben de öyle duâ ediyorum!

Ey Rabbim! Duâmı kabûl buyurmaktan beni mahrûm eyleme. Bana Raûf ve Rahîm ol! Ey istenilenlerin en hayırlısı ve verenlerin en keremlisi!..

Ben, sana her an muhtâcım. Senin ise, bana hiç ihtiyâcın yok. Sen, ancak yaratanım olarak beni bağışlar, affedersin.

Ey duâcıların duâlarını kabûl eden! Ey ümit bağlananların en üstünü! İslâmiyet ve Muhammed (aleyhisselâm) üzerindeki himâyen hürmetine sana yöneliyorum. Benim bütün suçlarımı bağışla! Beni şu durduğum yerden bütün hâcetlerimi yerine getirmiş, dileklerimi ihsân buyurmuş, temennilerimi gerçekleştirmiş olarak döndür!..

Bizler, topluca senin Beyt-i Harâm'ına geldik. Şu büyük Meşâir'de vakfeye durduk. Şu mübârek yerlerde hazır bulunduk. Ümîdimiz, yüce katındaki sevab ve mükâfâta nâil olmaktır. Ümîdimizi boşa çıkarma ALLAHım!"

Resûlullah efendimiz, bu duâdan sonra vakfe yaptı. Akşam üzeri:

"Bugün, dîninizi sizin için ikmâl eyledim. Üzerinize olan nîmetimi tamamladım ve size din olarak İslâmiyet'i vermekle râzı oldum” (Mâide sûresi: 3) meâlindeki âyet-i kerîme nâzil oldu.

Böylece, İslâm dini ikmal bulmuş oldu. Bildirilmemiş, açıklanmamış hiçbir emir, yasak kalmadı. Peygamber efendimiz de vazifesini tamamlamış oldu. Kısa bir müddet sonra da bu fâni dünyadan ayrıldı.

ceylannur

Yeni Üyemiz
allahim bİzlerİ senİn kulluĞundan ali koyacak herŞeyden uzak tut...

Dua ve teslİmİyetİ nasİp et ...

amİn

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ya Rabbi! Bizi ve bütün Müslümanları ehil olmayan yöneticilerden koru. Ümmet için ehil olanları çoğalt ve bizi onların idarelerine layık seviyeye getir.

Ya Rabbi! İnsanların hidayetine vesile olmayı; dünyadan ve içindekilerden daha kıymetli olan, bu büyük hayrı bize nasib et. Bizim tavsiye ve alakamız sonucu kötü bir fiili terk edip iyi davranışlara başlayan kişilerin sevaplarına ortak olduğumuzu bize idrak ettir.

Ya Rabbi! Bizi insanları hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten nehyeden davetçilerden eyle. Bizi insanlara iyiliği emrederken kendisini unutan ve insanları kötülükten nehy ederken kendisi o kötülüğü işleyen kimselerden eyleme.

Ya Rabbi! İyiliği emredip kötülükten nehyeden davetçinin çok büyük bir sorumluluk yüklendiğini, yapacağı her hareket örnek alınabileceği için çok dikkatli olması gerektiğini ancak sevabının ve doğuracağı hayırlı sonuçların da çok büyük olduğunu bize idrak ettir. Bizi sadece sözleri ile değil davranışları, yaşayışları, giyim-kuşamları ve her halleri ile İslam’ı tebliğ eden ve görünümleri ile İslam’ı hatırlatan davetçilerden eyle.

Ya Rabbi! Bizi İslami tebliğin yapılması için gerekli donanımla donat. Bize hikmet ve ilim ver. İnsanların, sünnet etrafında toplanmalarını ve olumlu yönde etkilenmelerini nasip et. Bize Resulullah’ın insanları İslam’a çağırdığı metodu idrak ettir ve bu şekilde davranmayı nasip et.

Ya Rabbi! İslami daveti yerine getirirken karşılaşacağımız sıkıntılara, nefsimizin önümüze koyacağı engellere, İslam’ı kendi çıkarları için kullananların halkı bizden uzaklaştırmak için İslam’ı kullanarak yapacakları saldırılara karşı bize yardım et. Ayaklarımızı sabit kıl ve bizi muvaffak eyle. (Amin velhamdulillahi Rabbil Alemin)

amin.

ceylannur

Yeni Üyemiz
ya hayy !!! ey adına eyyy yarattığı zerreye aşık olduğum ,

bu aymaz kulunu bilirsinki öyle hoş cümleler kuramaz niyazında tek azığı günahlarıdır acziyetidir edepsizliğidir...

ne verdinse o kadarım ne nasip ettinse muştumdur

bu yeryüzündeki en günahkar en hayasız kulunun değil

sevdiklerinin hatırına bu zavallıyı affet ve duasını kabul buyur...

senin resulünün razı olacağı bir hayat ve ölüm nasip eyle...

dilekçemdeki tek güvencem sana olan sevdamdır

sen bu günahkarı severmisin bilmem ama

ben seni zerrelerimde titrettiğin bir his ile seviyorum sana olan sevdam herşeyden üstündür ve tek dilimin tutulmadığı yerdir..

rabbim aşkın ile aşklandır senin deryandan bir katre bana yeter razıyım ona ben ...

ve rab olarak senden peygamber olarak hz. muhammed (s.a.v) den din olarak islamdan verdiğin herşeyden binlerce kez razıyım tek arzumda senin sevgindir muştula yarab... muştula yarab...
amınnnnnnnn

ceylannur

Yeni Üyemiz
**Allah'ım, kalplerimizi imân ve Kur'ân nuruyla nurlandır. Allah'ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme.

**Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz. Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl. Bizi nefsimizin eline bırakma. Bizi, koruyuculuğunla muhâfaza eyle. Bize ve erkek, kadın bütün müminlere merhamet et.

**Kulun, peygamberin, seçtiğin, dostun, mülkünün güzelliği, masnuâtının melîki ve sultanı, inâyetinin gözbebeği, hidâyetinin güneşi, hüccetinin lisânı, rahmetinin timsâli, mahlûkatının nuru, mevcudâtının şerefi, mahlûkatının çokluğu içinde birliğinin kandili, kâinat tılsımının keşşâfı, rubûbiyet saltanatının dellâlı, hoşnut olduğun şeylerin tebliğ edicisi, gizli isimlerinin tanıtıcısı, kullarının muallimi, âyetlerinin tercümânı, rubûbiyet güzelliğinin aynası, şuhud ve işhâdının medârı, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin habîbin ve resûlün olan Efendimiz Muhammed'e, onun bütün âl ve ashâbına, kardeşleri olan diğer peygamber ve resûllere, melâike-i mukarrebîne ve sâlih kullarına salât ve selâm eyle.Âmin.
<<Fİ,EMANİLLAH>>

ceylannur

Yeni Üyemiz
Senden ötürü sevmeye, varanlardan eyle bizi
Eger bir kalp kirdiysem, insani incittiysem
Herkese hakkimiz helal, edenlerden eyle bizi

Bu dünyayi bir imtihan, bilenlerden eyle bizi
Baktigimiz her nesneyi sezenlerden eyle bizi
Her yerde hakki arayip,zulme tenezul etmeyip,
anca sana boyun egip sevenlerden eyle bizi .
Dostu düsmani taniyip, Seytana meyl etmeyip
Islam-i hayata hakim kilanlardan eyle bizi!..

Azrail kapimiz calinca, benzimiz sararip solunca,
Kelime-i Sehadet cekenlerden eyle bizi!.
Dostlar mezarimizi örtüp kacinca,
melekler gelip, Rabbin kimdir sorunca?

Rabbim Allahtir, diyenlerden eyle bizi !

Amin...amin....amin

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Amin amin ecmain inşallah....

Bizleri yolunda eyle. Yolunda olanları iki cihanda aziz eyle. Dünya durdukça duracak hayırlı işler yapmayı bizlere nasip eyle.

Meleklerin hamdü senaları adedince Sana hamdü senalar olsun ALLAHım.
Habibinin hamdü senaları adedince Sana hamdü senalar olsun ALLAHım.

MURATS44

Özel Üye
Meleklerin hamdü senaları adedince Sana hamdü senalar olsun ALLAHım.
Habibinin hamdü senaları adedince Sana hamdü senalar olsun ALLAHım.

©Murat's44

Amin amin amin.....

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Ölümü çok hatırlayınız. Ölüm gelmeden hesabınızı yapınız. Tövbe ediniz ki, affa kavuşasınız. Dünya gamından, nefsin sıkıştırmasından hafifleyip kurtulmak istiyorsanız, kabristanları sık sık ziyâret ediniz.

Üst Alt