Günün duası

ceylannur

Yeni Üyemiz
Günün Duası:“ALLAHumme einnî fîhi alâ siyamihi ve giyamih, ve cennibnî fîhi min hefevatihi ve asamih, verzugnî fîhi zikreke bi-devamihi, bi-tevfigike ya hadiy’el-muzillîn.”
Anlamı: ALLAH’ım! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarından beni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeği bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu şaşanları hidayet eden!amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle! Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!
Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!
Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!

ceylannur

Yeni Üyemiz
Hamdolsun ALLAH'ım
Hamdolsun.

Aydan geceyi, güneşten gündüzü vareden,

İnciyi midyenin midesinde,

Balı arının peteğinde vareden,

Yağmurdan baharı, topraktan çiçeği vareden,

Kalbimizi yoktan var eden Rabbimize hamdolsun.

ALLAHım!

Kalbimize nakşettiklerin için sana şükrediyoruz.

Acıların karşılığında cenneti sunduğun,

Günahlarımızı rahmetinle affettiğin,

Sevgiyi bize verdiğin için,

Sana şükürler olsun.

Yokuşta elimizden tutan,

Önderi bize dost kılan

Melekleri bize arkadaş kılan.

Aşkı kalbimize yoldaş kılan.

Rabbimiz!

Kalbimizdeki yaralarımızı iyileştir.

Sana ve aşka yolculuğumuzu tamama erdir.

Sevdiklerimizi koru.

Çocukları koru.

Senin adına dağları mesken tutanları koru.

Bizi koru.

Kalbimizi koru.

Filistin’i koru.

Çeçenistan’ı koru.

Keşmir’i kou.

Doğu Türkistanı koru.

Afganistan’ı koru.

ALLAHım!

Bizi korkutma ki ;

Bir ceylanız korkudan yüreğimiz telaşlanır.

Bizi zorlukla sınama ki ;

Kırılgan bir cesaretimiz var.

Senden ayrı koma ki;

Sevdiğimizden ayrılık,ferini alır gözlerimizin.

ALLAHım!

Bizi uzağında bırakma.

Şahdamarımıza sırlarını akıt.

Rabbim!

Seni bilmenin heyecanını bize tattır.

Alnımızı ateş denizlerine düşür her secde edişimizde,

Kalbimizi gülle doldur.

Yarabbi!

Kalbimizi sevdir bize, kalbimizi koru,kalbimizi koru!

Kalbimizi adadığımız rabbim!

Adağımızı kabul et!amiiiinnn

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : ALLAH'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: ALLAH birdir, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer ALLAH'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: ALLAH bir, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: ALLAH'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) ALLAH'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan ALLAH'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, ALLAH birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallALLAHu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et. Amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allahım cumalar hürmetine,dua kardeşlerimin,dualarını kabul eyle.
kalplerimizi pak eyle,günahlarımızı affeyle.
hastalara şifa,borçlulara eda ver Allahım.
Allahım sen kimseyi çaresiz bırakmazsın.
sen çaresizlerin çaresi,kimsesizlerin kimsesisin.
sen yücelerin yücesisin.
Allahım sana sonsuz şükür olsun..
peygamber efendimize salat-u selam olsun.
Allahümme salli seyyidine ve nebiyyina Muhammet.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey Gafur olan Allahım! Bizim günahlarımız Senin Gafur İsmi Celilin karşısında aciz kalır. Gafur ismini güneş
gibi doğdur ve ışık böcekleri gibi görünmez olsun
günahlarımız.

Af, af, af... Af Allahım, Af.. Habibin ve Ümmeti
Muhammed Aşkına af... İsmi Azamın ve Kur'an ı Azimüşşan
hürmetine af... Cennette Cemalin aşkına af...

Allahım göster semanın sakinlerine ve mahşerdekilere,
Habibine ve Ümmeti Habibullaha verdiğin değeri...
Affeyle bizleri meccanen. Affeyle Habibin ve Ümmeti
Habibullahın hürmetine bütün ümmetleri...

Muhakkak ki Senin ve Habibinin şanı pek yücedir.
Muhakkak ki Sen Gafursun ve affın pek yücedir...
Affeyle bizleri...Amiiin.

ceylannur

Yeni Üyemiz
EY ALEMLERİN RABBİ
ey sevgiyi sevgiyle yaratan
ey seven sevdiren ve sevindiren
ey rahmetin sonsuz kaynağı
ey merhametlilerin en merhametlisi
ey gonullerin mutlak hakimi
ey zatını hamd ile aziz olduğum
ey zatını hamdden aciz olduğum
ben, layıkıyla seni övemem
SEN övdüğün gibisin kendini
seni layıkıyla ancak sen tanırsın
hamd'im sana mahsustur sena'm ancak sanadır
umudum korkum ve sevdam sanadır
özümü sana çevirdim sana tutundum
elimi SANA açtım gonlümü sana sundum
beni kovmaz diye kapına geldim , affın boldur diye
affına geldim tuttum günahlarımdan yüzüme perde, kulluk
edemedim ama lütfuna geldim

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey Vehhab Olan Allahım!
Ey karşılıksız vermeyi seven Allahım. Ey Hibesi, hediyesi ve ikramları sınırsız olan Allahım. Ey bizim almayı seviğimizden daha çok vermeyi seven Allahım. Ey hibesi sınırsız ve verdikçe veren Allahım.
Seni çok seviyoruz. Sana ve hibelerine muhtacız. Sen bizim ihtiyaçlarımızı bizden daha çok bilen ve karşılayansın. Sen hibe edenlerin en güzelisin. Hibelerin, sürprizlerin daimi ve kesintisizdir.
Ne olur ey hibeleri sınırsız ve kesintisiz olan Allahım. Bizler Ümmeti Muhammediz. Senin Habibinin Ümmetiyiz. Habibine verdiğin güzel nimet ve hibeleri biz de istiyoruz. Bizlere bol bol ver ve bol bol verdir. Hayırda yarışalım. Bizlere de karşılıksız vermeyi öğret. Bizleri Vehhab isminin tecellisine mazhar eyle.
Sultana Sultanlık yaraşır. Sultanlar hibe verir. Senin Sultanlığın ve hibelerin sınırsızdır. Biz gedalara da gedalık yaraşır. Senden dilenmek yaraşır. Senden diliyor ve dileniyoruz. Sen Vehhab, Latif, Kerim, Gani ve Ekremel Ekreminsin Ey azamet ve celal sahibi Güzel Allahım.

Sen bizim, ilmimizi, fehmimizi arttır. Bizleri En Sevdiklerinden eyle. Bizleri ve kıyamete kadar gelecek nesillerimizi muttakilere imam eyle. Bizleri ve nesillerimizi Habibullah Bereketine mazhar eyle... Kıyamete kadar baki kalacak hayırlar yapmayı bizlere ve nesillerimize lutfeyle... Amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
dua6tb.jpg

ceylannur

Yeni Üyemiz
Allah'ım gece ile, gündüzü nasıl kapadıysan ve örttüysen bu duayı okuyan kardeşlerimizin de günahlarını ve hatalarını bu dünyada ve ahirette öyle ört benim bilmediğim,, seninse muhakkak bildiğin sıkıntılarını gider benim hiç bir şey yapamadığım dertlerine sen deva ol her sarsıldığında tutamadığım elini sen tut cennetinin en güzel yerine al amin

Üst Alt