Ağlama çocuk...

_bamteli_

Aktif Üyemiz
alamahj9.jpg
Sen Ağlama Kıyamam...
alama1eb1.jpg
Masumiyetin de yetmediği anların hep öksüz türküsü ağzında, hayatın hoyrat ezgisine hep yenik olduğundan yumuk yumuk bir utanca saklamak gerek sanki... Çok eski giysilerin umut söndüren sıcağında ne kadarsa işte o kadar! yalazlanan bir çocukluk, ninnisi hep biraz hıçkırık soluyan... Bir Çocuğa KADER ismi Neden ve Niçin VeriLir?
alama2ef4.jpg
Doğu da doğmus Kız olmuş, Horlanmış, Ezilmiş, Büyümüş sevmiş, Sevdigine verilmemiş, Kaçmış, Dağ, bayır, çayır, çimen demeden uzaklaşmış Peşine kardeşini koymuslar, Yüreğinede kin nefret doldurmuşlar Bir tuhaf kurşuna; Bir tanıdık ele Kurban gitmiş Ailesi adına Kader demiş Çocukluğun tüm mahsunluğu, güzelliği ve Şirinliği yansımış gözlerine Bakışlarına can kurban senin...
alama4ot5.jpg
Büyük yüreklerini Ahşap sandıklarda, Fırçalarda ritimler oynaşır Küçük çocuklar taşır Merakla gözlerim içlerini Ne hikmetse hep iki renk boya Bir fırça bir cila... Başka bir şey göremem Pis lekeli sandıklarında Ha! Yüreklerinimi? Onlari görecek kadar Yürekli değilim henüz... Haraç istemişler vermemiş... Boyalarını kırmışlar Bir tatlı Gülüş
alama5kn3.jpg
alama6zm2.jpg
Çocukluğu Çalınanlar...
alama7ab3.jpg
Benim, dünyanın adaletsiz olduguna dair birçok kanıtım var... Benim, ağlamam, canımın yanmasına değil, onların çocukluğunu yaşamadığını görmektendir...
alama8eb7.jpg
alama9vs0.jpg
Farkındamısın? Anneciğim bilmem farkındamısın? Söylenmemiş en mübarek en aziz Duygularla çepeçevre çaresiz... Sana bağlandıgımın farkındamısın? Seni sevdiğimin FARKINDAMISIN?

Üst Alt