Allah'ım

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Allah'ım
_________Emanete asla ihanet etmeyin..Gözünüz gibi koruyun..Emanetleri korumayanlara emniyet edilmez..Güvenilir emin olanlara en değerli şeylerimizi emanet ederiz…
_________Halinizden asla şikayet etmeyin sizden daha mağdur olanları düşünün..Ne fakirlikten nede hastalıktan neden geldi başıma demeyin ..Herşey imtihandır Her verilende alınanda da hayırlar gizlidir de bizler asla bilemeyiz....
_________Büyüğünüze itaatli olun tepeden bakmayın emretmeyin..Saygılı olun onlara emreder gibi konuşmayın ..Küçüklüğünüzü bilin..
________Boş şeylerde asla durmadan ısrar etmeyin..Olmayacak içi dışı boş şeylerde ısrar edip size verilen en kıymetli zamanı öldürmeyin..Bizlerin o zaman danda sorguya çekileceğimizi unutmayın ..
_________Cahillerle asla bir arada olmayın onlarla sohbet etmeyin..zira sizleri anlamazlar…Anlamadıkları gibi üzerlerde..
____Nefesinizi asla anlamayanlar için boşa tüketmeyin..Değmez zira sizler yorulduğunuzla kalırsınız ..O zaman sadece sukut edin yada orayı terk ediniz..
_____İnsanları asla bekletmeyin..Sizi bir yere davet ettilerse söz verdinizse dediğiniz zamanda orda olun onları asla bekletmeyin ..Çünkü Onlarda işlerini ona göre ayarlamışlardır..İnsanları özür yokken bekletmek herner de olursa olsun saygısızlıktır..
__________Etrafınızı asla kirletmeyin.Temiz olun temizlik imandan gelir..Herkes evinin içini dışını temiz tutsa inanın sokaklar daha temiz olur..Bulaşıcı hastalıklarda daha azalırdı..Temiz olmayandan ne beklenir..Ölülerimiz bile yıkanıp tertemizken kefenlenmez mi ..Oysa kim görecek değilmi atılsa defnedilseydi..Dinimiz ne güzeldir her yerde herşeyde temizliğe ne çok önem verilmiştir...
_____________Hayatınızı bir hiç uğruna değersiz şeyler uğruna mahvetmeyin..Bunlar içki uyuşturucu hiç değeri olmayan arkadaşlarınızda olur,siz elinden tutar kaldırırsınız o her kurtuluşta sizi terkeder..Başı sıkıştıkça size yaklaşır kurtulunca ihtiyacınız olsa sizi üzer..Yada yalnız bırakır..İnsanlar yapılan iyilikleri hoş görüyü tez unuturlar..Yardım ederken kendiziz açıkta yoksul bırakacak şekilde olmasın ..Asla dengeyi bozmadan gücünüz nisbetinde olsun..
____Allahım sev sevindir bizleri ..Her iki cihanda da bizleri iyilerle komşu eyle ..Doğru yoldan bizleri ayırma..
__Bizleri koru bağışla senin herşeye gücün yeter..
__Allah’ım güneş nasıl buzu eritirse tevbelerle pişmanlık gözyaşlarıda günahları yakar ..
___Rabbim candan isteyenleri kendine habibine s.a.v. e yakın eyle..Ne dünya isterim ne mal ne de mülk sadece kulum de yeter..
___Acizliğimi bildim cürmümle yine kapındayım ..Tek açık kappı senin kapın tek dostum sensin..İniltilerimle arş sarsılırken senden başka şahidim olmaz..Gözyaşlarım şerbete dönerken kimseler silmez..Ama huzurunda gözyaşlarım çağlarken dilimle kalbim seni anarken çok mutluyum Rabbim Dualarımı kabul eyle ..

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsun sizlerden de değerli canlar....Okuyan gözlerinize sağlık....

Üst Alt