Bilmem ki ne vakit haberdar olacaktır canan!

MustafaCİLASUN

Özel Üye
[FONT=Palatino Linotype, serif]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Vakit durmadan vuslatı için bir yakarışa namzettir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gül hiç kokmaz mı, melul hali gönülleri bulmaz mı, aşk malikine ait bir esini ilhamdır
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakikat ne zamana kadar suskun kalacaktır, farkını idrak etmeyen can, nefesi heyecandır
[FONT=Palatino Linotype, serif]Zafiyet niye vardır, iradi olmak neden bukadar uzaktır, tercihler mühlete adanmış gamdır

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalp ki lekeyi barındırmaz, vicdanla arasını açmaz
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhun hiç kork ma bigane kalmaz, aklın istikametini şaşırmaz, idrakin alıklaşıp bakmaz
“[FONT=Palatino Linotype, serif]Su testisi su yolunda kırılır' derler lakin neden hakkıyla kırıldığını merak ederek sormaz
[FONT=Palatino Linotype, serif]Korkuyla barışık yaşarlar, merakı emanete bırakırlar mizan kim için muhakeme olunmaz

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki namaz kılıyorum, anlamaktan mı korkuyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden okuduğum sürelerin manasına uzak kalıyorum, kitab-ı celili böyle mi anlıyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Anlamadan nasıl bir hülya içinde yaşıyorum, o an cenneti parsellemek için mi yaşıyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bu kadar kayıtsızlığı hangi ahvalin, esaret içine girmiş bir mananın kalbiyle ayıklıyorum

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir duygusallık seli oluşuyor, romantik olmak gerekiyor
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lakin her geçen zaman içinde edep fakirleşiyor, eline telefonu alanı özgürlük kaplıyor
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sıkılmak nerde kaldı, her tarafı sanki bir aptallık kapladı,seviyorum demek ne aldatıyor
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aldanmak için kim yarışıyor kalbin rekabeti olur mu gönül bu irfansız olmak yakışmıyor

[FONT=Palatino Linotype, serif]Beden sahibinin emanetindedir, leke ne müşkil iştir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa akıl ve idrak niye tevdi edilmiştir, kalp ve ruhun nidasını bilmek kimlerin işidir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nebat masumdur, mahlukattan olan hayvan akılsızdır, insan mükerrem sıfatı için vardır
[FONT=Palatino Linotype, serif]Can öncelikle kime ait olduğunu idrak ederek, emanetin farkına varır, yol ancak vuslattır

[FONT=Palatino Linotype, serif]Canan olmak ne kadar kolaydır, sanmayın aşka adaydır
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk elhak bir hakikattır, vakit için ardır, o an için zamandır, aldatmak için nasıl nardır
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hissetmeyen, idraki öncelemeyen insan hangi iklimin farkındadır, akıl sahibi mizandadır
[FONT=Palatino Linotype, serif]Can, cananı için, kalbi nazargah kimin için seçim hesapsıs bir nefse o hülyalar hezeyandır

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt