Şevket OKYAY(Resimli) Boşuna değil

Okyay

ÖZEL ÜYE
Cevap: Boşuna değil (Şevket Okyay)

Teşekkürlerimi sunarım Sevgili hocam. Bende şiirlerinizi takip ediyorum. sizin bir şiiriniz bizim yüz konumuzdan daha değerli. Bilgi verme şekli , verilen bilgi her türlü takdire değer. Allah cc kalbinizden bu ilhamı eksik etmesin dilerim. Yüreğinize sağlık .

Sağ Olun NuSReT kardeşim.
İlginize teşekkür ediyorum .
Bu sohbet mekanımızda çoğalmanızdan
mutluluk duyuyorum. Geç de olsa
hoş geldiniz diyorum. Hayırlı olsun.
Mesajlarınız benim için teşvik ve
cesaret kaynağı oluyor.

MURATS44

Özel Üye

Elbetteki hiç birşey boşuna değil. Yaradılan bir taş parçasının bile bir hikmeti, var oluşunun bir nedeni vardır. Bizlerinde var oluşumuzun bir nedeni var elbette.

"Ben cinleri ve insanları sırf beni tanıyıp yalnız bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat, 51/56)

İnsanoğlu ancak Rabbine kulluk etsin diye yaradıldı. Bu kulluk vazifesi , dünyada nasıl olacağımız , son nefesimizdeki halimiz, ahiretimiz ... herşeyimiz bu vazifemizi ne kadar yapabildiğimizle ilgili.....

Şevket Üstadım, her anını dizi dizi dile getirmişsiniz. Rabbim , sonumuzu hayr'eylesin inşaallah.

İnşaallah sonunda kurtuluşa erenlerden oluruz. Bizim isteğimizle değil, Rabbimizin merhameti ve mağfiretiyle.

elbetteki biz ne kadar doğruda olsak , görevimizi yapmış saysakta , Sonuçta Rabbimizin merhametine muhtacız.

Allahü teâlâ âhirette, çok ümitle gelen bazı kullarını maalesef cezalandıracak, onlara şöyle hitap edecek:

(Ey kulum, yaptığın işleri, benim rızam için mi, yoksa insanların takdir etmesi veya para için mi yaptın? İnsanlar için yaptın, insanlar da seni takdir etti, para da kazandın, maksadına kavuştun, ama benim için ne yaptın? Dostlarımı benim için sevdin mi? Düşmanlarıma benim için düşmanlık ettin mi?)

İşte o an .... Rabbimizin merhametine muhtacız. Allah ac razı olsun üstadım. Çok güzel, öezel ve önemli bir konu. Okuyup ders almamak, az da olsa düşünüp tefekkür etmemek mümkün değil. Ellerinize yüreğinize sağlık . Eyvallah üstadım.

Okyay

ÖZEL ÜYE

Allahü teâlâ âhirette, çok ümitle gelen bazı kullarını maalesef cezalandıracak, onlara şöyle hitap edecek:

(Ey kulum, yaptığın işleri, benim rızam için mi, yoksa insanların takdir etmesi veya para için mi yaptın? İnsanlar için yaptın, insanlar da seni takdir etti, para da kazandın, maksadına kavuştun, ama benim için ne yaptın? Dostlarımı benim için sevdin mi? Düşmanlarıma benim için düşmanlık ettin mi?)

Kaynak :http://www.rasulehasret.com/resimli-sevket-okyay-siirleri/59064-bosuna-degil-sevket-okyay-3.html

Allah c.c. razı olsun Mübarek!
Yorumunuz; başlı başına bir eser.
Duygu yüklü hislerinizden de pay
almamak mümkün değil.
Rabbimiz Teala, tefekkürümüzden
pek hoşnud olduğunu biliyoruz.
Cümlemizi rızasına ilhak buyursun
dilerim. Amiinnn.

MURATS44

Özel Üye

Allah ac razı olsun üstad. Konu zaten çok önemli. Naçizane yorum bizimki.

Üst Alt