Sevket OKYAY Çiçekler alemi

MURATS44

Özel Üye
Çiçekler alemi, ibretle yüklü
Tefekkür etmemek imkansız çünkü
Her bir deseninde hikmetler saklı
Sanat abidesi, hepsi de ya Rabb!

Gözler yorgun düşer, akıl pes eder

En ufak noksanlık bulamadım der.
İnsan seyrettikçe kendinden geçer

İlahi kudretin tespiti ya Rabb!

Yüce varlığını temaşaa ettim

İçim titredi de, kendimden geçtim
Bin kere teslimim, elimi açtım

Tevbem; imanımı mestetti ya Rabb!

Şevket Okyay
©Murat's44

Ne denilebilir ki ? Baktığımız herşey ibret yüklü.Biraz anlasak ,biraz anlamayı istesek yeterdi bize.

Küçücük bir çiçek , bunu da yaratan var. Düşünüp ders almak istesek , acaba bu renkleri ,ayrı ayrı özellikleri yaratanın kudretini daha iyi anlamaz mıyız? Belki herşeyi çözemeyiz , belki gördüklerimizi tam olarak idrak edemeyiz ama aklımızın yettiğince O'nu düşünsek , O'na doğru bir adım atmaya çalışsak en az 11 adım yaklaşmış olmazmıyız?İlahi kudretinle bizleri bağışla ALLAH'ım...Amin.

Gene mest ettiniz Şevket Hocam. Kısa olmasına rağmen çok uzun bir eserinizi okuma fırsatı bulduk .Allah ac razı olsun sizden. emeğinize sağlık.

©Murat's44

Okyay

ÖZEL ÜYE
Murat'ım! ne güzel jest yapmışsın..
Yeni farkettim emeğini.
Edebiyatının yanında şiirim sönük kalmış.
Ama da harika görünüm sağlamışsın .
Teşekkürler.
Sağ ol- sağ ol sen.

MURATS44

Özel Üye
Bazı insanlar vardır. Çiçekler arasında bir çiçek gibidir. Siz de öylesiniz. Gönlünde rengarenk çiçekler besleyen, bu çiçeklerin renklerini ve kokusunu etrafına yayan bir insan , bir çiçek....Sizin sözleriniz yanında bizimkilerin esamesi bile okunmaz Şevket Hocam. Sözleriniz için teşekkür ederim. Eyvallah :)

Okyay

ÖZEL ÜYE
VuSLaT bunu beğendi.

resim.rsm

Son düzenleme:

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
((((((((((ALLAH c.c razı olsunnnnnnnnnnn,,,,ömrünüz çiçekler kadar özel ve güzel olsun.)))))))))))

Son düzenleme:
Üst Alt