Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na mektup

MURATS44

Özel Üye
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na mektup

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, Kılıçdaroğlu'nu, iddialarına ilişkin inceleme yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etti.

tb

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Kasırga tarafından CHP Genel Başkanlığı'na gönderilen yazıda "Partinizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli yazılı ve görsel medya organlarında yer alan açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın veya altın kaplama klozetler bulunduğunu ileri sürmektedir" denildi.

MEKTUP GÖNDERİLDİ

Mektupta, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, kendilerini iddiaları ile ilgili incelemeler yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

DÜN AKŞAM SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin şunları söylemişti:
"Eğer ana muhalefetin başındaki zat, dürüstse, namusluysa, -Bakın ben yarın Iğdır ve Erzurum'da olacağım, hemen bu akşam Genel Sekreterime talimat vereceğim- buyursun gelsin, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Bakın ben diyorum ki eğer böyle bir şey bulamazsa kendisi bu görevi bırakmaya var mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım. Bak bu kadar açık konuşuyorum. Bunu devletin televizyonundan haykırıyorum. Siyaset namusla yapılır, dürüst yapılır, adil yapılır."

MURATS44

Özel Üye
CHP'den Saray'a davete yanıt geldi

CHP'den Saray'a davete yanıt geldi

CHP'nin iddiaları sonrası Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet ettiği Kılıçdaroğlu'nun saraya gitmeyeceği açıklandı.

tb

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga imzasıyla Cumhurbaşkanlığı’na davet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kılıçdaroğlu'nu canlı yayında saraya davet etmiş, iddia ettiği şeyi bulduğu takdirde istifa edeceğini eğer bulamaması halinde kendisinin istifa edip edemeyeceğini sormuştu.

Saraydaki altın klozetler tartışmasının ardından gerçekleşen davete yanıt CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’den geldi. Tekin, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın resmi yazısını şöyle yanıtladı;

Hukukun üstünlüğüne inanan ve yargı kararlarına asgari saygısı olan bir Cumhurbaşkanı kaçak sarayda oturmaz.Hukukun üstünlüğü ilkesini içselleştirmiş, helal ve haram kavramlarını vicdanının ve ahlakının temel ölçüsü haline getirmiş Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaçak saraya gitmesi söz konusu dahi değildir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin şunları söylemişti:

"Eğer ana muhalefetin başındaki zat, dürüstse, namusluysa, -Bakın ben yarın Iğdır ve Erzurum'da olacağım, hemen bu akşam Genel Sekreterime talimat vereceğim- buyursun gelsin, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde buraları dolaşsın, herhangi bir lavaboda, tuvalette acaba böyle altın kaplama bir klozet bulacak mı? Bakın ben diyorum ki eğer böyle bir şey bulamazsa kendisi bu görevi bırakmaya var mı? Eğer bulursa ben Cumhurbaşkanlığı görevini bırakacağım. Bak bu kadar açık konuşuyorum. Bunu devletin televizyonundan haykırıyorum. Siyaset namusla yapılır, dürüst yapılır, adil yapılır."
NOT
Bir iddia ortaya attılar. Karşılık gelince de gitmeyerek haklı çıkmaya çalışıyorlar. Chpnin başındaki bela ülkenin başına bela olmaz inşaallah. Bu siyasi ahlaksızlığın bir sonu gelmeli artık.

TÜRKOĞLU

Aktif Üyemiz
Başka bir karşılık olmayacağı zaten belli. Madem söyledin , buyur davet. Git ve kanıtla. Gidemiyorsun. Gidemeyişinde yalancılığının ve şerefsizliğinin kanıtıdır. Ahlaklı bir siyasetten uzak bir insan. Tez zamanda defolup gitmesi lazım. Pis kukla.

Üst Alt