Eski bir resmi onarma

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Eski renksiz yırtılmış resimleri veya çizilmiş resimler çok kolay bir yolla onarma...Resimlerini ze renk verme..

İlkten remin orjinal halini görelim...:

eskiresim-birisi.jpg

Kaunos

Önce resmı polygonal lasso tool ıle secıp feather>select den 15 degerını uygulayınız... Ardından select den ınverse edıp gerı kalan kısmı seçiniz ve del tusu ile temızleyiniz..

Ardından eye dropper ile renk secıp paıntbrush ıle boyayınız..Her bır pıkselı tek tek boyayınız...

Resmın eskı ve nostaljık havasını bozmamaya ozellıkle dıkkat edelim hala kırlı ve eskı gorunuyor... ama en azından yırtık gorunmuyor.

İşem Yapıldıktan Sonraki Hali...:

eskiresim-malioksuz.jpg

Sahingur(Şimdi Gelelim Renklendirmeye)

Resmin Renksiz hali..:

eskiresim-malioksuz.jpg

Öncelikle Rubber stamp ile doku taşıyıp doldurdum daha sonra 1 piksel Dust & Scratches uygulayınız, gerekli yerlerde blur tool kullanınız ve birazcıkta resmi bulanıklastirmayacak kadar blur uygulayınız..

Renklendirmek için, yüz ve kolları ayrı, t-shirti ayrı olarak seçme araçlarından faydalanıp seçebilirsiniz. Daha sonra color/balance ve hue saturation ayarları ile oynayayınız...

İşlem Yapıldıktan Sonraki Hali...:

eskiresim-sahin.jpg

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ALLAH c.c razı olsunnnnn,,,çok güzel ve müthiş uygulama,,,,
benim çok hoşuma gitti....resimde mükemmel olmuş.....Fotoğrafcılar
şimdi bunu yapıyor eskiden imkansızdı....yenilikler ne hoş....:)

TaHKaR

Aktif Üyemiz
ALLAH c.c razı olsunnnnn,,,çok güzel ve müthiş uygulama,,,,
benim çok hoşuma gitti....resimde mükemmel olmuş.....Fotoğrafcılar
şimdi bunu yapıyor eskiden imkansızdı....yenilikler ne hoş....:)

Evet Adminim çok doğru.Photoshopta yok yok hayal gücünü zorlamaya bağlı..yani Hayal Gücünün Sınırlarını Zorlayan Resimler yaratabirsin.. Teşekkür ederim...

Üst Alt