Eskiden ne güzel cahildik...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Eskiden ne güzel cahildik...

Dışarıda kar...
Ama kuzine içten içe öyle yanıyor ki.
Kuzinenin üzerinde demir maşa...Maşanın üzerinde de ekmek dilimleri.
Aydınlık bir kış sabahı ve kızarmış ekmek kokusu...
Sucuk lükstü.
Yumurta lezzetli.
Ekmek her zaman ekmek gibi...
Bir kez olsun kümesten yumurta almamış, bir kez olsun o kızarmış ekmeğin kokusunu duymamış ve fakat alışveriş merkezlerinin restoran katlarında, boğucu bir gürültü ve havasızlık içinde hamburger keyfine fit olmuş çocuklar ve gençler için ben ne kadar yaşlıyım...

Dışarıda kar...
İçeride kanaat...
İçeride huzur...

Televizyon yoktu.
Gazete de her zaman olmazdı.
Öyle güzel cahildik ki, keyfimiz bozulmazdı hiç!
Portakal kabuklarını sobanın üzerine dizer, kokusuna râm olurduk.
Kestane közlemek bütün bir gecenin mutluluğuydu.
Sonra illa ki, büyüklerin anlattığı hikâyeler, hatıralar...
Birçoğu arızalı ve tedaviye muhtaç beyinlerden çıkma dizilerin ve filmlerin açtığı hasarlar yerine, geniş ve besleyici bir masal dünyası...

Lezzet bir tarafa, kokuya da hasret kalacağımız kimin aklına gelirdi?
Ekmeklerimiz el değerek üretilirdi, sağlıklıydı, lezzetliydi ve mis gibi kokardı.
Çay da kokardı...
Domates de...
Bütün bu nefasete, küçücük bir bakkal dükkânının zenginliği yetiyordu.

Dışarıda kar...
İçeride huzur...
Zam endişesi, doğal gazın kesilme korkusu, yolda kalma telaşı, rejim tehlikesi... Kimin umurunda...
Ne güzel cahildik.
Mutluluğun resmini çiziyorduk...

Türkiyem

Aktif Üyemiz
şimdi evlerimizde teknolojinin imkanları mevcut ama o tadı hiç birşey vermiyor değilmi?sıcak kuzinelerin yanında yapılan muhabbetler ve sobada pişen çayın kokusunu şimdi alabiliyormuyuz?köyümü özletiniz bana.memleketim benim ,güzel memleketim.köyümde olmak vardı şimdi

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ayyyyyyyyy ayyüzlüm bittim ben bu konuya ve resime,,,,,hep sobanın hayali içimde...
yaaaaaaaa ben sobayı çok seviyorum,,,keşke eski günlere dönebilseydik....

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
ah şimdi rahatlık var ama ne güzeldi eski günlerimiz degilmi
sobanın üstünde mantar közle külüne patates göm kestane kızart ya gerçekten o günleri bende özledim

MURATS44

Özel Üye
Manzara çok güzel gerçekten.İnsanın resme dalması geliyor daaaaaaaaaaaaaaaaaa........
Tabanlar parke duvarlar ahşap..Bu nasıl köy evi:):):):)
Şaka bi tarafa sobanın tadını hiç bişey veremez.Doğalgazmış........Kombiymişş..... Ben soba almaya gidiyorum:)

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Manzara çok güzel gerçekten.İnsanın resme dalması geliyor daaaaaaaaaaaaaaaaaa........
Tabanlar parke duvarlar ahşap..Bu nasıl köy evi:):):):)
Şaka bi tarafa sobanın tadını hiç bişey veremez.Doğalgazmış........Kombiymişş..... Ben soba almaya gidiyorum:)
kardeş yere iyi bakarsan görürsün parke degil parkeye benzeyen nuşambalardanHAHHAHAköy evinde parke ne arasın haaa

MURATS44

Özel Üye
Ama dümdüz.Muşamba böyle düz durur mu ? ben parkeye benzetti de olabilir de yani.Belki adam parke yaptırmak istemişir..Kıvılcımda bir sıçrasa ....................:)

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ikiniz de bilemediniz,,,,:gülyerler döşeme tahta,,,,duvarlar ahşap lambiri......
sobada kuzuneli soba daha sayammı......bende gidiyom soba alamaya daaaaaaaaaa
yaf bacamızda yok......ağlarımmmmj

MURATS44

Özel Üye
Say say..Hazır başlamışken diğer özellikleri de bilelim..GEnede parke gibi..
Fazla ses yapmayın bacayı takarken.Ben biraz uyuyacam arkadaki divanda.. Gelde uyu diyor yaaa.......

Üst Alt