İstemediğin Birini Uzaklaştırma Duası

Gülfem

Yeni Üyemiz
Arkadaşlar bu durumda ne yapmam gerekir? Lütfen kendinizi benim yerime koyun böyle bir durum da tüm dedikoduların önünü nasıl ala bilirim ? Neredeyse sayısı 500 ü geçiyor ağzı olan konuşuyor.. Ben kimi susturayım şimdi bir haberlere çıkmadığım kaldı. Allah düşmanın bile hayırlısını versin .

U

Unregistered

Guest
Durum zor ama unutmayın ki;

Allah cc sabredenlerle beraberdir. Siz konuyu unutmaya çalışın. Millet bir süre konuşur sonra unutur. Siz iyilik yapmaya devam edin. Konuyla ilgili sakin olmaya çalışın. Başkalarının söylediğini duyup aksi bir davranışta bulunup konuyu derinleştirmeyin.

Unutmayın ki, bazı konular sadece sözde kalır. Falan insan şunu yapmış , filan insan şunu demiş. Arkası olmayan sözlerdir sadece.

Eğer haklıysanız bu ortaya çıkacaktır. Üzülmeye bile değmez. Hatta düşünmemeye çalışın.

500 değil 1000 olsa bile sizin haklı ve doğru olduğunuzu Allah biliyorsa size yeter. Gerisi anlamsız.

Yine de her duamızda rabbimize sığınıp ondan istemek en doğrusu olacaktır ..

Gülfem

Yeni Üyemiz
Teşekkür ederim en azından bunları sizden duymak beni rahatlattı. . Yalandan allaha çok sığınmışımdır ama yaşım 16 olunca ve olayların ilerisini düşünemeyince yaptığım hatamın bir sonucuydu bunu kabul ediyorum. Bazıları gibi inkâr da edebilirdim ben söylemedim demek zor değil ancak herkesin önün de gerçeği açıkladım. Ahireti mi düşündüğüm için işte o an benim için allah önemliydi kulları değil.. Sonra oradan ayrıldım lakin kalıntılar olmaya başlayınca dayanamadım. Halen o insana gerçeği söylemem yetmemişti onu allaha havale ediyorum. Sadece bana yaşattığını allah onada aynısını yaşatsın..

U

Unregistered

Guest
Teşekkür ederim en azından bunları sizden duymak beni rahatlattı. . Yalandan allaha çok sığınmışımdır ama yaşım 16 olunca ve olayların ilerisini düşünemeyince yaptığım hatamın bir sonucuydu bunu kabul ediyorum. Bazıları gibi inkâr da edebilirdim ben söylemedim demek zor değil ancak herkesin önün de gerçeği açıkladım. Ahireti mi düşündüğüm için işte o an benim için allah önemliydi kulları değil.. Sonra oradan ayrıldım lakin kalıntılar olmaya başlayınca dayanamadım. Halen o insana gerçeği söylemem yetmemişti onu allaha havale ediyorum. Sadece bana yaşattığını allah onada aynısını yaşatsın..

Bir gün Peygamber Efendimiz (sav) sahabilerin arasına girmiş. Selam verip sormuş.

- Birisi size bir kötülük yaparsa siz ne yapardınız ?

sahabelerden biri :

- Kılıcımla kafasını uçururdum. demiş .

diğeri :

- Aynısını ona yapardım, demiş,

diğer sahabelerde buna yakın şeyler söylemiş. En son Hz.Ali'ye sormuş .

- Ya Ali, Sen olsan ne yapardın?

Hz.Ali : - Biri bana kötülük yapsa ben yine de iyilik yapardım.

Peygamber Efendimiz (sav) buyurmuş:

- Ben Ali'yi işte bu yüzden seviyorum....

Bu kıssa bile çok şey anlatıyor bize. Kötülüğe kötülükle karşılık vermek yerine yapılan kötülüğe iyilikle karşılık vermek ilk önce Allah'ın hoşuna gider , sonra da kötülük yapan kişiye hatasını anlama fırsatı verir belki de kötülük yaptığı için pişman olur.

Her şeyi Allah'a havale ederek cezasını Rabbimizin vermesini istersek yanlış yaparız. Çünkü Allah'ın azabı çetindir. Bu dünya için insanları ateşe attırmaya çalışmak ne büyük hata olur. Kısacık ömrümüzde küçük şeyler için bir müslümanın azap görmesini dilemek çok çok büyük yanlış olur.

Affetmek büyüklüktür. Sevaptır. Karşılığı daha büyüktür. Gördüğünüz bir kötülüğe karşılık siz affedici olunca belki çok büyük sevap ve nimetlere kavuşacaksınız.

En güzeli affedici olmaktır. Size de bu yakışır.

Şu da var ki;

Siz affettiğiniz halde , karşılık vermediğiniz halde eğer aynı hareket ve sözlerle size saldırıda bulunan biri yada birileri varsa en doğrusu onlardan uzak durmaktır. Gerekirse bütün alakayı kesp onları vicdanlarıyla baş başa bırakmaktır. Çünkü büyük yanlış içindeler demektir. Müslüman zalim olamaz. Eğer bunu yapmaya devam ediyorsa büyük gaflet içindedir.

Yaradılanı hoş gör , YARADAN'dan ötürü... ( Yunus EMRE)

Ne kadar güzel özetlemiş :)

Gülfem

Yeni Üyemiz
Çok güzel bir şekilde öğütler verdiniz , yüreğim o kadar ağırlaşmıştı ki bu sözler bi nefes almamı sağladı.) Çok defa konuşmaya çalıştım o şahısla özür diledim. Herkes önünde de yanında olduğum zamanda olmadığım zamanda. Telefon açıp telafi etmeye çalışıyordum , kendisi ketum ve donuk biriydi. Sanki vicdanı alınmış kalbi çürümüştü.. iyi niyetle yaklaşmama rağmen her defasından beni kötülemekten fitneden vazgeçmiyordu. Ben de başka bir yere taşındım. Sevdikleri mi arkadaşlarımı hocalarımı bana ait ne varsa her şeyi bıraktım. Arkamdan gelmeye çalışan insanları da gelmeyin dedim. Yeni bir sayfa açmak için .. Yeni bir sayfa yeni bir hayat derken o zulüm eden kişi yine benim hayatımı mahvetmek için beni arkadaşlarıma karşı kötüledi. :( Bu hayatta nefes almama tahammül edemiyor. Ne yapıcağmı şaşırdım. Gözler de olmamı başımın dik olmasını istemiyor. Ben kendisinin bin tane ayıbını bilirdim ve gizlerdim. Kendisi benim bir hatamı gizleyemedi sağın daki solunda ki herkese tanıdığına tanımadığına söyledi dondum kaldım :'( keşke beni herkesin karşısına almasaydı da yalnız bir şekilde konuşsaydı. Başından beri bana karşı gizli düşmanlığının olduğunu fark ediyordum. Bu yüzden uzaklaştırmak istemişten kendim den ama olmadi benimle sonuna kadar uğraştı.. Şu an ki yaşım 23 ve halen
yaşadıklarım için göz yaşı döküyorum. Hakkımı helal etmiyorum arkadaşlar

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
7 senenin hesabını sende bitirememiş kardeşim....
Neden hala bu konuyu konuşuyorsun....Sen kendinde
Kapat konuyu bence hayatına devam et....Bahsettiğim kişi
Bayandan seni taşından dahi takip Edip bulmaz...
Erkekse konu sende bitmeli....Yaşadıkların tuhaf kimse kimseye
Bu kadar kötülük yapamaz.nerde yaşıyoruz kardeşim...
Dua et gerisini Allah'a bırak bu kadar........

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Kardeşim!
Dua edeceksin ve beyindeki pürüzleri sileceksin.
Özel dua yoktur içten yapacağın her duayı Rabbim kabul eder.
Sabırlı ve ALLAH'a itaatli olacaksın.
Dostlar başkasının sözlerine inanıyorsa bırakacaksın gidecekler.
Demekki dost değillermiş.
Hayatta tek dost Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c.
Hayatı birazda kendimiz zorlaştırıyoruz.
Teslimiyet en güzelidir.
Vesselam.

Gülfem

Yeni Üyemiz
Haklısınız arkadaşlar.. Bu durumu bayan kişi tarafından yaşadım. Keşke bunlar bir rüya bir kabus olsaydı, ne yazıkki gerçek. Allah hayırlı kullarını nasip etsin bizlere. Dostun şerrinden düşmanların şerrinden korusun BİZLERİ.

romeo

Yeni Üyemiz
Bu kadar önemli olan konuyu açıkçası merak ettim. Tamam , ortada bir yanlış var ama yanlışların üzerine yanlışlar eklemek yanlış olur. :) Şiir gibi konuştum sanki :)

Espri bir yana , bazı şeyler acı verse de , geçmişte yaşadıklarımız hep peşimizden gelse de , herieye rağmen geçmişi geçmişte bırakmak lazım. Sen bırak geçmişi , doğru olana yönel de bırakmak istemeyen yanlışlarıyla kalsın.

Sizde o pişmanlık ve üzüntü var. KEndiniz de ifade etmişsiniz. saklayıp inkar da etmemişsiniz. En doğrusunu yapmışsınız ama karşınızdaki üzerinize gelerek kendini haklı çıkarma çabasında anladığım kadarıyla.

16 yaşında olan bir konu 23 yaşındasınız ve hala devam ediyor. Gerçekten ilginç.

Siz cevap verdikçe , hep aklınızda tuttukça da 33 yaşındayken bile heralde bu konuyu konuşuyor oluruz :)

İnsan geçmişin acılarını unutup güzellikleri hatırlayabilmeli. Kötülükleri bir kenara bırakıp güzel olanı hatırlamalı. Geçmişin kötü anlarından sadece ders alarak herşeyi yerinde bırakmak gerekir.

Güzel yorumlar yapılmış. Ne yapılması gerektiğini söylemiş değerli arkadaşlar. Hatta " buna özel bir dua yoktur " yorumu ise tam isabet olmuş.

Yapmanız gereken o meseleyi siz kapatın. Siz kapatınca , dile getirip güncellemeyince kısa zamanda kendiliğinden kaybolup gidecektir. Gitmese bile siz gerekeni yapmışsını . Elinizden geldiği kadar doğru olanı yapmışsınız.

Bırakında konuşmak isteyen konuşsun. Sizi kötüleyip arkanızdan konuşanlar aslında sizi çok seviyorlar siz farkında değilsiniz. Sizin günahlarınızı yüklenip sizi kurtarmak istiyorlar. :F

Kur'an-ı kerimde mealen buyuruldu ki:
(Birbirinizi gıybet etmeyiniz.) [Hucurat 12]

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Miraca çıkarıldığımda, bakırdan tırnaklarıyla yüzlerini ve göğüslerini tırmalayan kimseler gördüm.
"Bunlar kim" dedim. Cebrail aleyhisselam, "Gıybet ederek insanların etini yiyen, şahsiyetlerini zedeleyen kimselerdir" dedi.) [Ebu Davud]

(Kıyamette bir kimse, sevap defterinde, yapmadığı ibadetleri görür.
"Bunlar seni gıybet edenlerin sevaplarıdır" denir.) [Harâiti]

Bence üzülmeniz gereken , sizin durumunuz değil onların acınacak halleri olmalı. Sizi seven size inanır.

Haksızın yanında olan dilsiz şeytandır.

Size karşı olanlarıda unutun gitsin. Seveniniz zaten yanınızdadır. Ne söylediklerinin çokta bir önemi olmamalı. Bırakın konuşsunlar.

- Ağzı olan konuşuyor. :)

Bırakın konuşsunlar. :)

Gülfem

Yeni Üyemiz
Paylaşımınıza aşık oldum diye bilirim.. Ne de güzel konuştunuz allah razı olsun. ALLAH sözünde durandır, dağına kadarda duman verir.. ilk sıralar intihara teşebbüs edicektim markete bile beni gören olurmu diye gizlenerek giderdim. Neler yaşadığımı mümkün değil anlayamazsınız. sonuçta 2 biletlik bir dünya derlar ya aynen öyle. Ben hesap soramadım ama allah hesabı mı sorsun (Allah) Dedi: "Kınanıp alçaltılmış ve kovulmuş olarak oradan çık. Andolsun, onlardan kim seni izlerse, cehennemi sizlerle dolduracağım." (Araf Suresi, 18) allaha emanetim ve allaha gideceğim. Arkadaşlar beni dinlediğiniz için o güzel o değerli vaktinizi bana ayırdığınız için sonsuz teşekkür ederim hepinize :)

Üst Alt