Kılıçdaroğlu'nu rezil eden adam!

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
23992.jpg

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin toplantısında Tayyip Erdoğan'ı ekonomiyi batırmakla suçlayan Öztrak, hem kendini hem Kılıçdaroğlu'nu batırdı!

- Dün, CHP Genel Başkanı ve yardımcılarının Ekonomi Gazetecileri Derneği üyeleriyle yaptığı kahvaltıda ekonomi için yaptıkları yorumları okudum mideme kramp girdi…
İlle de Faik Öztrak beni hayal kırıklığına uğrattı…
Ben onun için daha geçenlerde; “Aklı başında az sayıda ch milletvekilinden biri” diye yazmıştım…
Ama dün öyle bir açıklama yaptı ki aklım durdu…
Olmaz böyle şey!” diye isyan ettim…
Küçük politik hesapların içinde olamayacağını düşündüğüm; dededen politikacı, bakan torunu bir ekonomi siyasetçi öylesine ucuz popülist söylemler yapmamalı…
Ama yaptı işte…

hadiozisik.jpg

CHP'NİN İKTİDARA GELME GİBİ BİR
DERDİ YOK

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nu dinleyen Hadi Özışık CHP'nin iktidara gelme gibi bir derdinin olmadığını iddia etti. Özışık'ın çarpıcı analizi için tıklayın Seçmenlerinin ve genel başkanının hatırı için yaptı hem de…
Ekonomi çöktü, enflasyon azdı” dediği dakikalarda hem enflasyonun yılın en
düşük oranını yakaladığı ve hem de kredi derecelendirme kurumu Fitch’in Türkiye’nin kredi notunu arttırıp, “Yatırım Yapılabilir Ülke” olarak ilân etiği haberi geldi…
Yine aynı konuşmalarında sahip çıktıkları Kemal Derviş’i ise önce CHP milletvekili yapıp sonra da alel acele kovduklarını unutmuş görünüyorlardı…
Oysa Faik Öztrak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 17 yıldır ilk kez “Yatırım yapılabilir ülke” notu almış olmasında, karına kararınca da olsa payı olanlardan biri…
Çünkü Kemal Derviş’in yönetiminde “Güçlü Ekonomiye Geçiş Programı” uygulamaya konulduğunda Öztrak Hazine Müsteşarı idi
R. Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki hükümetlerin yaptığı; hiç kompleks duymadan teslim aldıkları programı uygulamak oldu…
Hatırlayın…
Nurettin Sözen İstanbul Belediye Başkanı olduğunda; Dalan döneminden kalan bütün projeleri yırttı attı…
Ve…
İstanbul tarihinin en karanlık dönemini işte o Sözen’in başkanlığındaki 5 yılda yaşadı…
Recep Tayyip Erdoğan başkan olunca ilk işi Dalan’ın yırtılan projelerini birleştirip uygulamaya koymak oldu…
O kadar da değil…
Sözen’in başlattığı iyi işlerin hepsini hızlandırdı
İSKİ – MİSKİ gibi hırsızlıklara da izin vermeyince bollaşan kaynaklarla İstanbul kısa sürede ihya edildi.
Erdoğan o kısacık süredeki başarılarıyla Başbakan oldu ilerleyen yıllarda..

Ey CHP’li efendiler!..
Siz o gün nasıl idiyseniz bugün daha betersiniz…
Yine kıskanç, yine haris, yine prangasınız yani…
Yahu; resmi kayıtlarda “Ak Parti Hükümeti” diye yazmıyor ki…
Meclis kayıtlarında da olsa Resmi Gazetede de olsa hükümet, “Cumhuriyet Hükümeti”dir…
Hükümet’in adının başına getirip de “Ak Parti”yi koyan biziz, medya, halk…
Başarı siyasi olarak kamuoyu tarafından “Ak Parti Hükümeti” olarak bilinen siyasal iktidarın olsa da gerçekte başarı 72 milyon vatandaşa “vatanlık” eden Türkiye Cumhuriyeti Ülkesinindir…
Kredi notumuzun yükselmesi, “Yatırım Yapılabilir Ülke” konumuna çıkarılmamızla yatırım alacak olan Ak Parti Genel Merkezi veya Başbakan Erdoğan’ın Küçük Çamlıca’daki arazisi değil, ülkedir…
Ak Parti genel merkezinde değil Türkiyeekonomisinde istihdam artışı olacaktır.
Milli gelir artışının gerçekleşeceği mekân Erdoğan Ailesinin değil, 778 bin kilometre karelik şu vatan toprağıdır…
Ve buna rağmen CHP’nin bu büyük başarıyı görmezden gelmesini anlayamıyorum…
Anlamlandırmakta zorluk çekiyorum

Ey CHP’li efendiler…
Bilir misiniz?..
Fareler bir canlının kulağını kemirmeyi kafalarına koymuşlarsa önce o canlının kulağına üfler ve kişiyi uyuturlar.
Sonra da kulağı yerler...
Genelde az gelişmiş ülkelerde iktidar partileri uygular bu yöntemi…
Türkiye’de ise CHP muhalefeti uyguluyor…
Kendi seçmenlerinin kulaklarına öyle bir üflüyor ki;
seçmen kulağının yendiğini seçim gecesi anlıyor…

Sonra da başlıyorlar halkı suçlamaya…
Yahu halk ne yapsın?..
Halkın uyanık, aklı başında olanları kulağı kaptırmayıp iş yapan partiye veriyorlar oylarını…
Yol yapan ama yolsuzluğa bulaşmayan…
Ekonomiyi hem büyütüp hem enflasyonu düşüren…
Hem istihdamı ve milli geliri arttırıp ama aynı zamanda faizleri tek haneli oranlara çeken iktidar partisini tercih ediyorlar son on yıldır…
CHP aynı yerde aynı türküyü söylüyor:
Türkiye laiktir laik kalacak”…
Ak Partili seçmen ise aynı türküye başka söz yazıyor:
Siz Türkiye’ye layık değilsiniz, layık olmayacaksınız”…

Hâsılı ey CHP’li efendiler!..

Siz bu kafayla askere gittiğiniz sürece bilin ki tezkere alamazsınız…
Siz bu kafayla siyaset yaptığınız sürece bilin ki iktidar yüzü göremezsiniz…
İktidar Yüzü” olarak gördüğünüz göreceğiniz Erdoğan’ın gül cemali olur sadece…
Hey CHP’liler uyanın!..
Hem çöküyorsunuz hem çürüyorsunuz…

Üst Alt