Kızını teseddürle güzelleştir.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Kızına nasıl dans edileceğini öğretme, ona nasıl namaz kılınacağını öğret.

• Ona nasıl şarkı söyleyeceğini öğretme, ona nasıl Kuran okuması gerektiğini öğret.

• Onu makyajla güzelleştirme, onu Tesettürle güzelleştir.

• Oyuncuları, şarkıcıları hayatına rol model almasına, örnek almasına izin verme.

• Ama ona Hazret-i Hatice,(radiy
Allahim.gif
u anh) Hazret-i Fatıma (radiy
Allahim.gif
u anh), Hazret-i Aişe (radiy
Allahim.gif
u anh), ve Hazret-i Meryem'in nasıl temiz olduklarını öğret.
Onlar, bir "MÜSLÜMAN"ın taklit etmesi gereken en güzel örneklerdir.

•Unutma; Çocuğuna öğrettiğin her şeyden Hesap Günü, Kıyamet günü sorgulanacaksın!

NOT : Erkekler içinde geçerli örnek olarak efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafa(aleyhisselatu vesselam)'yı örnek almalıyız.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Allah cc razı olsun inşaallah. Çok güzel ve önemli bir konuya değinmişsiniz. günümüzde anne babalar helede batı tarafındaki anne babalar Kurandan bihaber çocuklarını çağdaş yetiştirme derdine düşmüşler. Nasıl bir dertse artık,,,
Geçenlerde gözüm bir tv kanalında yetenek yarışmasında 3-4 yaşlarındaki bir çocuğun bateri çalışını ve ailesinin de onunla ,yaptığı işle ne kadar gurur duyduklarını gördüm. Çok çok üzüldüm. Bizim çocuklarımız böyle mi yetiştirilmeli? ahiretimizi kuratarak dini bilgiler yerine, güzel dinimizi tanımak yerine küçücük yaşta bateri eğitimine ağırlık vermişler. Bu nasıl bir aile olma anlayışı. Bateri çok önemliymiş demek ki,,,,,

Üst Alt