Mekke'nİn eŞsİz ÇİÇeĞİ 33 gÜn

ceylannur

Yeni Üyemiz
MEKKE'NİN EŞSİZ ÇİÇEĞİ

Mekke'de soylu bir kadın yaşardı.Bu kadın, çok güzel huyluydu.İyi ahlaklı ve kibardı.Mekkelişer ona, "Temiz Hatice" derlerdi.Oldukça da zengindi.Çok iyi kalpliydi.Herkese yardım ederdi.Çok ama çok cömertti.

İş kadınıydı Hatice.Ticaret yapıyordu.O günlerde elindeki malları Şam şehrine götürüp satacak birine ihtiyacı vardı.Doğru sözlü, çalışkan, güvenilir birine...Aradığı dürüst insanı bulamamıştı.Muhammed'in (s.a.v) halası Atike, onun yakın arkadaşıydı.Ondan daha güvenilir birini bulamazsın." dedi.

Hatice hemen sordu:"Kimdir, adı nedir?"

"O insan, yeğenim Muhammed Emindir" dedi Atike.Hatice'nin gözlerinin içi parladı."Evet" dedi."Onun çok doğru ve dürüst bir insan olduğunu ben de duydum.İyi akıl ettin.Onunla görüşüp malları hemen ona teslim edeyim."

Muhammed'i(s.a.v), Hatice'nin uzaktan akrabasıydı.Ama Hatice, onunla hiç karşılaşmamıştı.Haber gönderip Muhammed'i(s.a.v) evine davet etti.Onu yakından tanımak istiyordu.

Hatice, misafirini beklerken çok heyecanlıydı.O güne dek onun adını hep övgüyle duymuştu.Ayrıca bir gün rüyasında, ona Muhammed'in(s.a.v) son peygamber olacağı söylenmişti.Acaba bu rüyanın hikmeti neydi?Bütün gün bunları düşündü.Ardından evini temizleyip süsledi.Hizmetçilerine emir verdi.Onu çok iyi karşılayacaklardı.Ona güzel ikramlarda bulunacaklardı.Hatice'nin içinde farklı bir sevinç vardı...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Gece bu saatte bu güzel konuyu okudum.
Güzel insan her haliyle takdire şayan dir,
Ahlak,edep,iyilik,teslimiyet,hepsi toplanınca
Mükemmel bir kişilik oluşur elhamdülillah....

Üst Alt