Mutlu olmak zor mu?

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Mutlu olmak zor mu?
Nefes almak bir mutluluk değil mi?
Hemen gerekli mutluluk şartlarını verelim;

1.Asla demeyiniz [asla asla demeyiniz :
smile.png
)] !
2.Cümlenizin başlangıcı ''ama'' ve ''fakat'' olmasın!
3.''Fark etmez'' derseniz yalan söylemiş olursunuz, her şey fark eder.
4.Hiç bir cümlenizin fiili '' mış, miş ''veya ''lar, ler ''veya ''mişler, mışlar'' veya ''larmış, lermiş'' le bitmesin, bunlar sizin bilmediğiniz ve görmediğiniz, başkasının anlattığı eylemledir ve bunlara göre hareket hem size hem karşınızdakine zarar verir.
5.Başkasının yerine düşünmeyin!!
6.Başkasının yerine karar vermeyin!!
7.insan ve kendisi için yaşar, aksini söyleyip veya düşünüp kendinizi kandırmayın, böylece kim olduğunuzu ve nerede olduğunuzu bilirsiniz. Başkalarına daha az zarar vermiş olursunuz.
8.Pozitif düşünce ile yaklaşın konulara (yapacağım, başaracağım gibi), ama bu Pollyanna'cılık olmasın
9.Hiç bir zaman gerçek ve doğrudan vazgeçmeyin!
10.Geçmişi yargılamayın, bir şey kazanamazsınız sadece tecrübe olarak faydalanın ve mutsuzsanız tekrar etmeyin!
11.Mutlu olmak ve ilerlemek için yaşanan şeyleri tekrar yaşamayın,yaşanmışlardan faydalanın (ateşin el yaktığını öğrenmek için elinizi ateşe sokmaya gerek yok, etrafınıza bakmak ve okumak yeterlidir) Şunu unutmayın; ''Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar elde etmeyi beklemek aptallıktır.'' Albert Einstein Dünyanın en zeki adamının sözlerine kulak verin.
12.Kendinize ve etrafınızdakilere - insanlara güvenin onları sevin!
13.Genelleme yapmayınız! (bütün erkeler veya kadınlar gibi)
14.Siz hissettiğinizi yaşayın, varsın dünya beğenmesin siz beğeniyorsanız yeterlidir.
15.Bir anı yaşamak için yıllar harcamak başarısızlıktır, başarı bir anda yılları yaşayabilmektir.
16.Ben hep veriyorum, almıyorum demeyin, almayı bilmeyen vermeyide bilmez.Vermeyi bilmediğinizden o hiç bir yere gitmez.
17.Almasını bilmeyen veremez, vermesini bilmeyen alamaz, ağlamasını bilmeyen gerçekten gülemez, üzülmesini bilmeyen sevinemez.Her şeyin dengesi vardır.
18.Ve karar verin, şu an sizinde yeni bir hayata başlama anınız olsun!!

Çok mu zor bunları uygulamak, bakın bunları yazın ve uygulayın hayatınızın hemen değiştiğini göreceksiniz.
Hayat çok güzel, yaşamasını biliniz.
alıntı...

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
]Nefes almak mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan...
]Görmenin nasıl bir olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...
]elden ayaktan düşmemek, zihinden önce bedeni kaybetmemek, kurda kuşa yem olmayıp “Çok şükür bugünü de gördük” diyebilmek...
]Sevdiklerinle geçen her gün mutluluktur bilene,,,
]Yoğun bakımda sancılı geceyi.
]En acıktığın anda dumanı tüten bir somunun köşesini bölmek, korktuğunda güvendiğine sarılabilmek, dara düştüğünde dost kapısını çalabilmek mutluluktur her haliyle,,,,

] veeeeeeeeee vuslat derki üstadın her satırını okumakta mutluluğun ta kendisidir bileneeeee.....eyvallah üstadım....

MURATS44

Özel Üye
Detaylı bir yazı. soruya reçeteli cevap. çok güzeldi. aslında zor değil ama biz zorlaştırıyoruz.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Zaten hayatı bizler zorlaştırıyoruz,murat haklısın:)birde kolaylaştırmak var işte ona gelince yan çiziyoz haaa

harekat

Özel Üye
Ellerine Sağlık Üstad. Anlayana her kelimesinde bir ilim yatıyor. Şunu da diyemeden geçemeyiceğim, bunların hepsini uygulamak sadece sağlam bir İmana sahip olmakla yapılabilir.

Üst Alt