Otizme Destek Projesi

ceylannur

Yeni Üyemiz
Otizme Destek Projesi
5418.jpg

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, özürlüleri çalışan, üreten ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kavaf, Yusuf Karaman Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde Otizme Destek Projesi kapsamında düzenlenen faaliyet odalarının açılış törenine katıldı.

Bakan Kavaf, törende yaptığı konuşmada, Uluslararası Etkileşim Derneği ile Kanada'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından ortaklaşa hazırlanan Otizme Destek Projesi'nde emeği geçen, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa ve İrlanda'nın Ankara büyükelçiliklerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Engelliliğin sosyal şartları ne olursa olsun yaşanması zor bir durum olduğunu söyleyen Kavaf, Otizme Destek Projesi'nin ailede farkındalık yaratmak için de önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. ''Çalışan, üreten, kendi ayakları üzerinde durabilen özürlü bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz'' diyen Kavaf, engellileri hem ekonomik açıdan hem de eğitim açısından devlet olarak desteklediklerini belirtti.

Kavaf, ülke genelinde özel ve kamu kurumları olarak toplam 600 engelli eğitim merkezi bulunduğunu anlatarak, bu merkezlerin sayısını artırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Bakan Kavaf, konuşmasının ardından Yusuf Karaman Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde Otizme Destek Projesi kapsamında düzenlenen müzik ve bedensel beceri gibi faaliyet odalarını gezdi. Proje kapsamında, haziran ayında düzenlenen konser ve resim sergisinden elde edilen gelir ve sponsorların da desteğiyle Yusuf Karaman Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ne otistik çocukların eğitimi için özel odalar açıldı. Müzik, bedensel beceri odası gibi engelli bireylerin gelişimlerine katkıda bulunması planlanan odalarda, merkeze kayıtlı 26 otistik engelli çocuklar diğer akranlarıyla ya da bireysel olarak eğitim alabilecek.

akşam​

Üst Alt