Photoshop dersleri

TaHKaR

Aktif Üyemiz
BULUT YAPIMI

1) kendimizi Yeni bir dokuman açıyoruz.

2) daha sonra Layer > New layer diyoruz ve yeni bir layer oluşturuyoruz.

3) Eliptical marque tool aracı ile aşagıdaki gibi bir elips çiziyoruz.

4) içini Siyah renkle ya paint bucket tool aracı iLe yada Edit > Fill (foreground color) komuduyla dolduruyoruz.

5) daha sonra Layer new layer diyoruz ve Aşagıdaki gibi eliptical marque tool aracı ile SHIFT tuşuna basılı tutarak yuvvarlak bir alan olşuturuyoruz ve içini gene siyah renkle dolduruyoruz.

6) yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra VTRL+J işlemi ile kopyasını çıarıyoruz ve Move tool (V) aracı ile istediğimiz bölgeye taşıyoruz. bu işlemleri tüm elipsin kenarları kapanana dek yapıyoruz. yani alttaki resim gibi olana kadar.

7) Daha sonra tüm layerLeri CTRL+E komudu ile birleştiriyoruz ve en son kalan layerimize sağ tıklayarak blending options ayarımızı açıyoruz ve aşagıdaki değerleri giriyoruz.

8) işte sonuç

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Çok güzel açıklamışsınız ama resimleri göremiyorum ben. SAdece ben mi göremiyorum acaba?

TaHKaR

Aktif Üyemiz
WEB SİTELERİNİZ İÇİN BUTON YAPIMI

1) kendimize 200x200 piksel boyutlarında yeni bir dokuman açıyoruz transparent.

2) daha sonra Marquee tool aracı ile acağıdaki gibi bir alan seçiyoruz.

3) seçtikten sonra Siyah RenkLe dolduruyoruz.

4) Layerimize sağ tıklıyoruz ve blending optionsa tıkılyıoruz aşagıdaki ayarları yapıyoruz.

5) daha sonra aşagıdaki gibi bir alan seçiyoruz ve siliyoruz.

6) çalışmamız bitti buyrun.

hepinize teşekkürLer.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
BÜYÜTEÇ ETKİSİ

1) kendimize kullanacagımız resmimizi seçiyoruz.

2) Elipitical marquee tool aracı ile SHIFT tuşuna basılı tutarak aşagıdaki gibi bi alan oluşturuyoruz.

3) Daha sonra Filter > Discort > spherize effecktimizi aşagıda göründüğü gibi uyguluyoruz.

4) CTRL+C yapıyoruz ve aynı şeklide CTRL+V yaptıgımız zaman yeni bir layer oluştugunu goreceksiniz.

5) yeni oluşan layerimize gelip image > adjustments > Brightness/Contrast ayarımızı aşagıdaki şekildeki gibi ayarlayabiliriz.

6) layerimize sag tıklayarak Blending options ayarımızı açıyoruz ve outler glow işlemini yapıyoruz aşagıdaki gibi.

7) çalışmamız bitti işte sonuç:

teşekkürLer.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
GİRDAP ETKİSİ

1) kendimize Yeni bir dosya oluşturuyoruz.

2) daha sonra Filter > render > clouns ve ardındanda Filter > renders > Difference Clouds effectini bi kaç kere uyguluyoruz.

3) Filter > noise > dust stratches effectini aşagıdaki degerlere göre uyguluyoruz.

4) Filter > artistic > plastik warp effecktini aşagıdaki değerLEre göre uyguluyoruz.

5) CTRL+U yapıyoruz ve aşagıdaki degerleri giriyoruz.

6) Layerimize sağ tıklayıp duplicate layer yapıyorz.

7) daha sonra Filter > Discort > triwL effecktimizi aşagıdaki değerLere göre giriyoruz.

8) Daha sonra Resmimizden herhangi bir bölümü lasso tool aracı ile seçiyoruz ve tekrar twrill efecktimizi resime göre verioruz.

9) daha sonra Filter > render > Lens Flare effecktimizi istediğimiz yere uyguluyoruz.

10) daha sonra CTRL+U yaparak aşagıdaki degerleri giriyoruz.

11) işte sonuç

Teşekkür ederim.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
NOT SAYFASI YAPIMI

1) kendimize 500 x 500 piksel boyutlarında yeni bir dokuman açıyoruz artalanı beyaz.

2) Rectangle TooL acaı ile #FEFBDF koduna sahip renkle bir dikdortgen oluşturuyoruz alttaki gibi.

3) daha sonra layere sağ tıklayarak blending options ayarını aıp alttaki değerLeri giriyoruz.

4) Add ancor Point tool aracını seçiyoruz

200662411_Img5.gif

5) ve altaki gibi odaklar belirliyoruz.

6) Bu odakları Direct Selection tool. aracı ile oluşturdugumuz odaklarda içe dogru çekiyıoruz.

200662413_Img7.gif

7) daha sonra rectangle tool aracı ile beyaz renkte açagıdaki gibi bir küçük dikdortgen oluşruyoruz ve blending optiontan hafif golge veriyoruz. layer penceresinde opacity değerini %60 yapıyoruz. ve CTRL +T işlemiyLe hafif yanlıklar vererek sayfanın köşelerine taşıyoruz.

200662417_Img11.gif

8) çalışmamız bitti ben aşagıdaki gibi bişey yaptım

Üst Alt