Şimdiki aklım olsaydı

TaHKaR

Aktif Üyemiz
uzakdost_sobecopy.jpg

[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Sevmezdim!...
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Şimdiki aklım olsaydı,hayatımın hiçbir evresinde birini sevmezdim, Mecnun misali dost bellemezdim sonu gelmez yolları kendime,Şirin’i rehber edinmezdim bu karanlık sevda denizinde.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Dostlarım yeterdi kanabilmek için sevginin doyumsuz tadından,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]arkadaşlarımın bir sıcak selamı yeterdi üşüyen yüreğimi ısıtmaya.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Güneş,hani karanlıklarımı aydınlatan her gün doğumunda,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]ay, gecelerimin efsanevi güzelliği,yalnızlıklarımın sessiz ortağı,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]sevimli yıldızlar, sayısız sırdaşım,kader arkadaşım,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]yeterdi onların sevgisi,başka sevdalara yelken açmazdım.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Sabah melteminin okşaması yeterdi bana, sevgilinin sıcak avuçları yumuşaklığında yanaklarımı.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Saçlarımda dolaşırken eli karayelin,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]gözlerimi kapayıp,bir sevgilinin dizlerinde yatıyor olmayı hayal etmek yeterdi.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Şimdiki aklım olsaydı,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]karanlık sahillerde,yalnızlıklarımı paylaştığım küçük dalgacıkların sevda şarkılarına kulak vermezdim ılık yaz gecelerimde.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Yakamozları sadece ışık bilirdim, bir küçük oyunu bilirdim denizin ve benzetmezdim içimi yakan,yüreğime bir ateş damlası gibi insafsızca düşen,dayanılmaz bakışlarına sevdiğimin.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Soğuk güz sabahlarında,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]sevimsiz,renksiz,sevgisiz ve puslu vadinin en uzağında,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]eski,çarpık,yaşlı ve şekilsiz bir ahşap evin, katran karası çatısı altında,alçak bir muşmula ağacı yaprakları ardına gizlenen,o kalın parmaklıklı ve küçücük pencerenin yarı aralık tül perdesine asılı bırakmazdım sevgi yağmurları ile ıslanmış bakışlarımı.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]sevmezdim ben.Sevip de yangınlara salmazdım gönlümü. Böyle cömert bir dere misali, çağlayarak akıtmazdım göz yaşlarımı, bir hiçliğin ardından ağlamazdım çaresizliğime.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Çocukluğumun,gençliğimin en güzel yıllarını mahvetmezdim,hayatı yaşardım en güzellerini derleyip dudaklarıma kır çiçekleri misali tebessümlerin.Hasretlerin kucağına düşüp, hep götürüp,asla getirmeyen incecik yolara baka kalmazdım gün batımlarımda.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]hiç sevmezdim ben,hiç ama hiç sevmezdim.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir güzel kızı,bir zalim kızı,bir hain kızı sevmezdim.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Ne severdim, ne de şakaklarıma düşen yağmur damlalarının arkasına gizleyip göz yaşlarımı, öyle ağlamazdım kara günlerimde ,kara gecelerimde yalnız ve çaresiz...
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Ne kara sevdalara düşerdi gönlüm,ne yangınlar olurdu yüreğimde.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Şarkılar olmazdı dilimde sevgileri anlatan,okul defterlerime şiirler karalamazdım öyle anlamlı ve çocuksu...Çizgili dosya kağıdına, mavi tükenmezle saçma sapan sevda mektupları yazmazdım, utandırmazdım kendimi, gururumu kırdırmazdım.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]up uzun seneler, acı seneler boyunca biriktirmezdim içimde sevdanın bin bir şeklini, düşüncelerime kilitler vurmazdım,gönlümü mahkum etmezdim sevgisizliğe.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Ve ben,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]eğer şimdiki aklım olsaydı,
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]kahpe koymazdım sevdiğimi sevgimden koparıp alan şehirlerin adını.
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Ne şiirlerde,ne şarkılarda adını anmazdım,unuturdum o zalim kadını...

[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]ALINTIDIR...

Üst Alt