Suallerde aransan, hesabı hiç unutmasan!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Palatino Linotype, serif]Diyar-ı gürbetteyim, nefes nefese hasreti terennüm ederim
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kuytu mekanlar, ıssız hanlar, suskun sokaklar gibiyim, neden kalbimi dinlerim
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabrı ve metaneti ihmal mi ederim, düşüncelerimde çok mu sığ biriyim, nasıl bilmeceyim
[FONT=Palatino Linotype, serif]Meşkimde, zikrimde, nefesin her kadresinde kiminleyim ruhun bizarlığında şu an biçareyim

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi tereni görsem, metrolarda gezinsem niye viraneyim
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklı selimliyi emanete mi bıraktım, irademden mi sakıt olarak yaşadım, ne garip haldeyim
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bomboş parklar, tewrk edilmiş banklar, şimdi susuyor mu umutlar, evet, ölümle iç içemiyim
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi ümidin vecdindeyim kalbin nazargah olduğunu niçin ihmal ederim ki sahipsizmiyim

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gemiler niye sessiz, rıhtımlar sanki nefessiz ve de hissiz
[FONT=Palatino Linotype, serif]Garibip ve yetim ne kadar kimsesiz, aşk sineme hicran zerkediyor bedelsiz ve nağmesiz
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hüzün kuşatıyor ruhumu sessizlik içinde ve fakat dirliksiz, resimlere bakıyorum ne hizsiz
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vadedilen ne vardı ömür kim için nefesin kadrinde anlamlaşan vicdanmıydı kimler hesapsız

[FONT=Palatino Linotype, serif]Çok uzaktan fark ediliyordu, evet, ne de çok ihtiyaçlıydı
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kollarını birbirine geçirmiş, gözlerini boşluğun vicdanına terk etmiş, büzülmüş bir candı
[FONT=Palatino Linotype, serif]Saçları karışmış, umutları kurumuş, kurumuş ekmeği bir kenara bırakmış, hayli perişandı
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim acıdı, yaşı onüç, onbeş civarındayı, korku içinde nefesini bırakıyor demek ki dışlenmıştı

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden terk edilir ki cami avlularına biçare bebekler
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neslin emniyetini kim gale alıyor, modernleşme adına kalpler tarumarlaşıyor mu zihinler
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yanılmak haktır, ibret almak maksattır, nefes niye mühlete tabi ulvi sanattır nerdedir kalpler
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir suçlu arıyorsan, nesli girdaptan korumuyorsan, müferdat böyle diye aldatıyorsan,söner

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Gemiler niye sessiz, rıhtımlar sanki nefessiz ve de hissiz
Garibip ve yetim ne kadar kimsesiz, aşk sineme hicran zerkediyor bedelsiz ve nağmesiz

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hüzün kuşatıyor ruhumu sessizlik içinde ve fakat dirliksiz, resimlere bakıyorum ne hizsiz
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vadedilen ne vardı ömür kim için nefesin kadrinde anlamlaşan vicdanmıydı kimler hesapsız

ALLAH c.c razı olsun emeğinize sağlık çok güzel satırlar....zgd

Üst Alt