Bir Elazığlıyı Nasıl Tanırız

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Nedisin küre , yegen gibi sıfatlar sölise,
Köprü yerine körpü ,yaprak yerine yarpağ diyise,
Alahan gurban, Çağam o çeketten getme… tabirlerini gullanise,
Hele şurda iki tene oturam , gibi cümleler varsa,
Patlıcana; balcan diyip Harput küfde bişirise,
Dışardan arkadaşları geldiğinde “kasadaki adama kaş göz işaretiyle, senin paran burada geçmez gardaş” diyise,
Lokantada hesabı kendisi ödemek için kavga edilerse
Gazi caddesine her çıktığında öf çekip 1 gün gelmediğinde özlise,
Tüm hastalıklar için şekerli şerbet içmeni önerise ,
Yeğen kimlerdensin? ..Ooooo selvi dayının torunumusun? evet cevabına karşılık “nası tanıdıma görisin oda bele uzundu” cevabı verise,
İl dışında plakasının son 2 harfi 23 ise veya 23 sana ölümüne selektör yapise ,
Dut’a tut, tut’a da dut diyise,
Bastuğunu, orcigini kendi bişirise,
Bayram sabahlarında lahana sarması bişirise,
Her nerde olsun ticaret yaptığınızda ”usta bundan varmı” sorusuna ”gıyamet gibi yegen gel” cevabı gelirse,
Elazığ dik halayını yandakine yüklenerek oynise,
Misafirliğe gidersin ve gider gitmez çay suyu goyise,
Elbisesi her zaman temiz ayakkabılar boyalı saçlar yapılı ve kotun altına sivri burun kundura giyise,

44 plaka trafikte hata yaptığında “kofikdaa ne beklisin” diyise,
Malatyadan haz etmise
, Malatya maçlarını gaçirmise,
Bir günlüğüne dahi il dışına çıktığında “garmı yağmış şu harputun başına” şarkısını dinlediğinde vah vah diyise,
ve.. Elazığ’nın doğunun Parisi olduğunu bilise,………………..
vs,
ÖVÜNMEK GİBİ OLMASIN ELAZIĞLIYIZ GARDAŞ :):):):)

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
44 plaka trafikte hata yaptığında “kofikdaa ne beklisin” diyise,
Malatyadan haz etmise
, Malatya maçlarını gaçirmise,
Bir günlüğüne dahi il dışına çıktığında “garmı yağmış şu harputun başına” şarkısını dinlediğinde vah vah diyise,
ve.. Elazığ’nın doğunun Parisi olduğunu bilise,………………..

Hay ALLAH razı olsun adminim. Sabah sabah kahkalar attırdın. aynen de böyleeeeeeeeeeeeeee m08 m08

Hoşgeldiniz , cümlesini kısaltarak;

Hoşgeldiiiiiiizz, ne eyi ettiiiz de geldiiiizzz.. diyise bilin ki o gakkoştur.

Nedense Malatya deyince tüyleridiken diken oluyor. Mesela elazığdaki bir Elazığ-malatya maçına bir Malatyalı 44 plaka arabasıyla gitmez. bilir ki, araba sağlam kalmayacak. Ama 23 plaka ile rahatlıkla malatya - elazığ maçına gelirler.Çünkü stadyum çevresinde 44 plakalı araç varsa o arabalar işlerini görür haaa haaa.
Birgün malatya-elazığ maçından sonra , yanında ailesi olan arkadaşım elazığspor taraftarlarının olduğu yerden geçmek zorunda kalınca, o bölgeyi geçtikten sonra arabadan kalan, 4 kırık cam , 2 kırık yan dikiz aynası ve kaportada 1.500 liralık çok küçük tekme izleri...

Aslında bütün elazığlılar malatyalıların kardeşidir ama kendi başlattıkları sportif kin zamanla daha geniş alana yayılarak devam etmektedir maalesef.

Ama gene de memleketin güzel insanları.Her yöremiz gibi kendine has üslubuyla dilimize ayrı bir şenlik katıyorlar.

İyi ki varsııızz gakkoşlar.

Çok doğru ve net ifadeler adminim.süper olmuş. Okudukça gülüyorum . emeğine sağlık.
m08 m08

MURATS44

Özel Üye
haaa haaa m08 m08

kırık linkler gardaşum, linkler kırık mı sağlam mı bilmiyorum ama , tam isabet sallamışsın heee haaa

Aynen de dediğin gibi. haaa

vuslat adminim, konuyu okuyunca inan gülmekten kendimi alamadım. Çok net ifadelerle çizmiçsin elazığlı kardeş resmini.

haaa

44 plaka takıntıları her ne kadar gerçek te olsa, ben şahsen 23 plaka ve birde reno marka arabaysa kesin yol veririm, yada arkasındaysam eğer benle arasının açılmasını beklerim trafikte. Ne yapacakları belli olmuyor dd.

Buna bir de " bir Malatyalıyı nasıl tanırız?" konusu ekler misin adminim. Hele kendimi görem acaba nasılmışım ? haaahaaahaaa m08m08m08

Tebessümlere vesile oldun adminim. Allah razı olsun.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Bende yazarken gülmekten koptum,,,nedir bu malatya elazığ davası yaf,,,iran ırak gibisizzzzzzzz heeeeeeeeeeeeeeeeehaaahaaahaaahaaahaaahaaahaaaMalatyada yakın zamanda olcak inşallah....dtt

Üst Alt