Günün duası

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey kalpleri evirip çeviren Rabbim.Kalbimizi İslam dininde sabit kıl.
Mevlana ölümü ikiye ayırır: hakiki ölüm,mecazi ölüm.Ona göre mecazi ölüm,ruhun bedenden çıkışıdır.Hakiki ölüm ise dünyada Rabbimizden ayrı kaldığımız her andır.Rabbim Bizleri Sana öyle bağ ie bağla ki Senden bir an ayrı kalmayalım.Aramıza nefis ve şeytan engelinin girmesine bir an olsun müsaade etme.Amin amin...

ceylannur

Yeni Üyemiz
ALLAH'ım! bize hep hayırlı işler yapmayı nasip et...

"İnanıp hayırlı işler yapanları altından ırmak­lar akan cennetlere sokacağız. Sonsuza kadar kalacaklardır orada. ALLAH'ın şaşmaz vaa­didir bu. Söz söyleme bakımından ALLAH'tan daha doğru ve tutarlı kim olabilir?" (Nisa Suresi, 122)

Bize imanın en üst düzeyini nasip et Al­lah'ım. Aklımız yanılmasın, dilimiz sürçmesin.

Bize hep hayırlı işler yapmayı nasip et...

Diktiğimiz ağacın gölgesinde oturanların da hayır duasını alalım.

Yetiştirdiğimiz meyveyi yiyenin de...

Yaptığımız yollardan geçen insanlar hayır duası ettikçe ha­yır defterimize yazılsın.

Ve yazılan bu güzellikler katından en güzel şekilde ödül alsın.

Bu ödül önce rızan olsun sevgili ALLAH'ım, sonra da cennetin.

Sudan kurtardığımız bir karınca,

Kanadını baldan temizleyip uçmasını sağladığımız bir kele­bek...

Kırılan ayağını tedavi ettirdiğimiz bir köpek merhametimi­zin delili olsun.

Sen merhametlilere merhamet edersin. İnanıp hayırlı işler yapanları cennetine koyacağına ve orada sonsuz kalacaklarına söz verdin.

Şüphesiz sözlerin en güveniliri Senindir.

Her söz sahibi vaadinden dönebilir ama Sen asla.'..

Senin vaadin asla şaşmaz. Senden daha doğru ve tutarlı kim olabilir ki?..

Kesin cevap; hiç kimse.

Bizi cehenneminle hiç tanıştırmadan, ona yaklaştırmadan cennetine koy ve orada sonsuz olarak kalmamızı nasip et...

Âmîn!..

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rabbimiz!..
Bilerek yahut bilmeyerek işlediğimiz hata ve günahlardan dolayı hak-hukuk tanımaz insafsızları başımıza musallat eyleme..

Onların tuzaklarından, komplolarından bizi ve gönlünü Senin dinine vermiş bütün inananları himaye eyle..

Hedeflerini gerçekleştirmelerine müsaade etme ve bize, ihsan çeşmenin tatlı bir suyu olan, "Gel ve endişe etme, çünkü sen güven içinde olanlardansın" hakikatini tattır.

Efendimiz Hazreti Muhammed'e, aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

ceylannur

Yeni Üyemiz
İzin ve müsaadesi olmadan hiçbir güç, kuvvet ve hareketin meydana gelemeyeceği Yüceler Yücesi! Sonsuz güç ve kudretin yüzü suyu hürmetine bize vaat ettiğin hayırların nüzûlünü yine Sen'den bekliyoruz. İnzar ettiğin bütün şerleri de yine Senin o sonsuz kudretine dayanarak savmaya çalışıyoruz. Ey nihayetsiz merhamet sahibi Rahman, ne olur, bizi muhafaza, görüp gözetme ve koruma atmosferine al; hıfzının, sıyanetinin seralarıyla çepeçevre kuşat.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey kendisine dua edenlere cevap veren
Ey itaat edenleri seven
Ey kendisini sevenlere yakın olan
Ey kendisini arzulayanları çok iyi bilen
Ey kendisine ümit besleyenlere ikram eden
Ey günahkarları hemen cezalandırmasında hikmetler bulunan
Ey büyüklüğüyle birlikte merhametli olan Rabbim.
Sübhansın ya Rab!Sen'den başka yoktur ilah.Eman diliyoruz Sen'den koru bizi cehennemden.
Amin..
Cevşen-i Kebir'den.

ceylannur

Yeni Üyemiz
Rabbimiz! Bütün günahlardan ve o günahlara götüren yollara düşmekten yine Senin rahmet ve inayet iklimine sığınıyoruz.

Münezzeh ve muallâ yakınlığını lütfederek payeler üstü payelere erdirdiğin kurbet kahramanlarına hatırlattığın hakikatleri, hata, günah ve isyan mülahazaları zihinlerimize hücum etmeden önce, bize de hatırlat ve sakındırıp menettiğin ne varsa hepsini bize çirkin göster; onların yalancı tatlarını kalplerimizden izale buyur! Âmin...

F. GÜLEN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "ALLAH, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "ALLAH, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39) buyuruyor.

ALLAH'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!..
Amin amin..

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey isteyenlere cevap veren ve dua dua yalvaranların dualarını kabul buyuran Yüceler Yücesi Rab! Sen her şeye gücü yeten, her istediğini gerçekleştiren ve yakarışlara mukabelede bulunmak şanına çok yakışan yegane Zat'sın; ne olur, bizim dualarımıza da icabet eyle ve gelebilecek bütün tehlikelerden ve Sen'in azabına uğramaktan; aynı zamanda bunların hasıl edeceği korku, gam ve kederden de sıyanet buyur!

ceylannur

Yeni Üyemiz
Beni kalbimin ellerine bırakma Ya Rabbi
KALBİM Kİ KÖRDÜR istediğinden gayrısına
İstediğinin hayır mı yoksa şer mi olduğuna
Beni kalbimin ellerine bırakma Ya Rabbi..
Kalbimin elinden çektim çekeceğimi yıllarca
...
Şimdi dönüp içimde bir karanlık görüyorsam
Ve bu karanlığın korkusuyla
AYDINLIK SANDIGIM HER KÜÇÜK YILDIZBÖCEĞİNE KOŞUYORSAM
Bunu acizliğimin duası say Ya Rabbi
Cahilliğimi bağışla
Ve ihtiyacı neyse onunla nimetlendir kalbimi

Gözümün pınarında her daim yaş hazır bekliyor.
Yürek sanki bir açık yara, ne değse sızım sızım sızlıyor.
Canı yanınca feryad ediyor insan
Canı yanınca yanında kim varsa ona uzanıyor
Şifa senin elindedir Ya Rabbi.
Yanlış adreslerden çevir adımlarımı
DENENMİŞ YANLIŞLARLA YENİDEN YANLIŞA DÜŞÜRME BENİ..

Ben külhanbeyi cümlelerini çok kurdum
Külhanbeyliğine soyunup
Kul olduğumu hatırladığım yollarda çokça yoruldum
Şimdi birkaç hayat yaşamışçasına yorgun
Birkaç hayat yaşamışçasına bitiksem
Suçlu aramaya ne hacet
Suçlusu benim
Ben hem kendi hayatımın
HEM YİTİRDİĞİM ZAMANIN KATİLİYİM.

Şimdi ben adına herşeyimi tüketmiş kapında duruyorum
Bir aralasan rahmet perdeni diye dua dua bekliyorum
Ne hakkım var istemeye ne yüzüm biliyorum
Lakin senin keremine sınır konmaz.
Senin rahmetin öyle bir deryadır ki
Benim günahlarım ona bent olmaz.
Affet Ya Rabbi
Affınla yeniden yeşert kalbimi
İSRAF ETMEME İZİN VERME KENDİMİ.. ....................AMİN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Yokluğu, varlığıyla süsleyen, damlaya deryâların vüs'atini bahşeden Âlemlerin Yaratıcısı ALLAH'a, sonsuz hamd ü sena; O'nun tarafından kâinata en büyük rehber olarak gönderilen Efendimiz Hazreti Muhammed'e salât u selam ederek ellerimizi açıyoruz: Rabbimiz! Rahmetine her zaman muhtaç bu fakir kullarını, mahşer gününün ve amellerin teraziye konulup tartıldığı anın sıkıntı ve kederlerinden yine merhametinle ferahlandır.. Bütün varlığı çepeçevre kuşatan şefkatinle ve bitip tükenmek bilmeyen iyilik hazinenle bizleri de sarıp sarmala! Amin.

F.GÜLEN DUA UFKUNDAN

Üst Alt