Al gönlümü senden yana.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Eğer bir gün dünya seni sıkarsa, Rabbine dönüp ,benim büyük bir sıkıntım var deme.
Sıkıntına dönüp ," benim ne büyük bir Rabbim var " de!

157cuma.jpg

İşte Hazreti Pir Mevlâna (ks) dilinden, siz canların hâlisâne gönüllerinden çıkan, amin hitamına müştak niyazımız:
Ey arslanlar yaratan Allah'ım! Eğer, biz bir köpeklik etti isek, nefs-i emmâre arslanını pusudan çıkarıp, üstümüze saldırtma. Aslında bize mânevî kuvvet veren, hoş, tatlı su gibi olan ibâdetlerimizi, iyiliklerimizi, yapılması zor,
ateş gibi yakıcı gösterme. Hakîkatte ateş olan ve bizi felâkete sürükleyen günahlarımızı, dünya sevgisini de, bize hoş, latîf su gibi sevdirme...Allah'ım! Sen, bizi, dünya sevgisi ile sarhoş eder de âdetâ, kahır şara*bından mestlik verirsen, aslında yok olan şeyleri, dünya ziynetlerini var*lık sûretine büründürür, var gibi gösterirsin. Allah'ım! İlâhî yardımının, merhametinin sembolü olan "mâi tahûr"u, o tertemiz suyu serp de şu günahkâr dünyanın gaflet, cehâlet ve sapıklık ateşi tamamiyle nûr kesilsin ve günahkârlar kurtulsun.

Ey cümle halkın maksudu,
al gönlümü senden yana,
ey külli şeyin mevcudu,
al gönlümü senden yana ...

Budur yüreğim yâresi,
gitmedi yüzüm karası,
ey bi-çâreler çâresi,

Nefs elinden âvâreyim,
hırs elinden bî-çâreyim,
gayrı kime yalvarayım,

Kurtar nefsin belâsından,
can bu lutfu bula senden,
n'ola ihsân ola senden,

Gözlerimi giryan eyle, hem ciğerim biryan eyle, esrârına hayran eyle, al gönlümü senden yana
Ümmi Sinân der: Yaradan, kaldır perdeyi aradan, kurtar bizi bu yaradan, al gönlümü senden yana

Vakt-i şerif, Cuma, ömür ve şahsiyetlerimiz,
ahir ve akibet, zahir ve batınlarımız hayrola,
Aşkullah, Muhabbettullah, Marifetullah,
Şevkullah ve Zikrullah gönüllere nakşola
Şefaat û nebi cümlemize nasib ola efendim

Umalım ki Mevlam söylediklerimizi önce bize duyursun,
sonra ihtiyacı olanlara tesir buyursun. . .İnşallah......

MURATS44

Özel Üye
Eğer bir gün dünya seni sıkarsa,
Rabbine dönüp ,"benim büyük bir sıkıntım var "deme.

Allahım değiştiremeyeceğiz şeyleri kabullenme kudreti ver değişitrebileceğimizi de değişitrme gücü ver.Bizi ehli tevekkül eyle Ya Rabbi....

Bir tevekkül istiyorum Rabbim; sana giden yollarımı açan, yüreğime bir fetih, hasretlerime bir muhabbet…
Fazlından bir tevekkül istiyorum ey Rabbim beni sana bağlayan, yalnız sana, sadece sana.
Allah razı olsun vuslat adminim. Ruhuna sağlık ....
:gül:gül:gül:gül

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Eğer bir gün dünya seni sıkarsa,
Rabbine dönüp ,"benim büyük bir sıkıntım var "deme.

Allahım değiştiremeyeceğiz şeyleri kabullenme kudreti ver değişitrebileceğimizi de değişitrme gücü ver.Bizi ehli tevekkül eyle Ya Rabbi....

Bir tevekkül istiyorum Rabbim; sana giden yollarımı açan, yüreğime bir fetih, hasretlerime bir muhabbet…
Fazlından bir tevekkül istiyorum ey Rabbim beni sana bağlayan, yalnız sana, sadece sana.
Allah razı olsun vuslat adminim. Ruhuna sağlık ....
:gül:gül:gül:gül
Aminnnn aminnn aminnn,,, ALLAH razı olsun murat adminim, seninde ruhuna sağlık.....:gül

nefsimutmainne

Aktif Üyemiz
Gözlerimi giryan eyle, hem ciğerim biryan eyle, esrârına hayran eyle, al gönlümü senden yana
Ümmi Sinân der: Yaradan, kaldır perdeyi aradan, kurtar bizi bu yaradan, al gönlümü senden yana

Allah(c.c)razı olsun...emeğine sağlık...gözlük1:menekşe

Üst Alt