ALLAH'ın Huzuru !

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

ALLAH’ın huzuruna çıkmak demek kâinatı hakkıyla yaratan kâinatın padişahının huzuruna çıkmak demektir. Biz şimdi küçük bir ilçenin kaymakamının huzuruna çıkarken tedirgin oluyoruz, korkuyoruz. Mademki ALLAH’ın yarattığı bir varlığı görmekten tedirgin oluyoruz.
O zaman o varlığı yaratanın huzurunda niye bu şekilde korkmuyoruz tedirgin olmuyoruz.
Yani namazı neden hakkını vererek lezzet alarak kılmıyoruz.

Peygamberimiz bir hadisinde buyuruyor ki: namazı tavuğun yem yemesi gibi kılmayın.
Demek ki namazlarımızı hızlı bir şekilde kılmayacağız. Demek ki bütün kâinatın rabbi olanın
Huzurunda saygılı olacağız.

Namazdan lezzet almak için namazdan önceki hal o namazdaki durum kadar önemlidir.
Namazdan önce ALLAH’ın haram kıldıklarını yapan, yiyen bir kişinin namazı da huşulu olmayacaktır.

Namazdan lezzet almak için namazdan sonra yapacaklarında namazdaki durum kadar önemlidir.
Namaz bittikten sonra ALLAH’ın haram kıldıklarını yapmak veya yemek istersen boş işlerle meşgul olmak istersen elinde olsun olmasın namazını tavuğun yem yemesi gibi kılarsın.

Peygamberimiz bir hadisinde buyuruyor ki: Kulun ALLAH’a en yakın olduğu an secde anıdır. (Müslim, Salât 215, (482); Ebû Dâvud, Salât 152.)

Secdede uzun kalmak demek ALLAH’la daha çok beraber olmak demektir. Bazı sahabeler secdede o kadar uzun beklerlermiş ki bazı kuşlar sırtlarına konarmış, onları bir taş sanırlarmış.

Biz bir kaymakamla görüşmek istesek kaç gün evvelden randevu almak zorundayız. Yoksa görüşemeyiz. Fakat ALLAH bizi her gün 5 vakit huzuruna kabul ediyor. Randevu istemiyor.
Sen ALLAH randevu istemediği halde onun huzuruna gitmezsen sana yazıklar olsun.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
image.axd

ALLAH'A yönel,ona ulaşmayı dile....
Çünki yarın güneş bizim için doğmayabilir.....her yeni güne şükür ve hamd ile uyan..
akşamın gecesine ulaşmaya hamd ile tefekkür eyle,gecenin sabahına ulaş şükür eyle hamd eyle...
Allahım her günümüze şükür ve hamd ile başlamayı nasip etsin amin....

ALLAHA yönel

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Allah razı olsun güzel bir anlatım.

İşte O, Allah'tır. O'ndan başka tanrı yoktur.
Önünde de, sonunda da hamd O'nundur, hüküm O'nundur.
Ve ancak O'na döndürüleceksiniz.
(KASAS/70)

Üst Alt