Bakan Güler: "Göstericiler çocuğu köprüden attı"

MURATS44

Özel Üye
Bakan Güler: "Göstericiler çocuğu köprüden attı"
İçişleri bakanı Güler, Adana'da kağıt toplayan bir çocuğun 5 metre yükseklikten atıldığını ifade etti.

Adana'da atık kağıt toplayan 12 yaşındaki çocuk, 'Gezi Parkı' eylemcilerinin kendisini köprüden aşağı attığını ileri sürdü. Ayağı kırılan Ferdi Şenol, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Gezi Parkı olaylarını değerlendirmek üzere kameraların karşısına geçti. Güler, Adana'da 12 yaşında bir çocuğun Gezi Parkı göstericileri tarafından köprüden atıldığını ve tedafi altına alındığını söyledi. Bakan Güler, olayın görüntü ve tanıklarının olduğunu açıkladı.

5. SINIFTA OKUYOR, KAĞIT VE PET ŞİŞE TOPLAYICILIĞI YAPIYOR

İddialara göre, Merkez Seyhan İlçesi Gülbahçe Mahallesi'nde oturan 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol, öğle saatlerinde kağıt ve pet şişe toplamak için evden çıktı. Evine dönmek için Kasım Gülek Köprüsü'nden geçerken ise Gezi Parkı eylemcileriyle karşılaştı. İddialara göre Şenol'u bir protestocu köprüden aşağı attı. Haber verilmesi üzerine olay yerine giden acil yardım ekipleri, küçük çocuğu yaralı halde buldu. Ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ferdi Şenol'un ayağının kırıldığı belirlendi.

Küçük çocuk, polise, avukat, sosyal hizmet uzmanı ve kamera eşliğinde verdiği ifadede, karanlık olduğu için kendisini kollarından tutup aşağıya atan kişiyi görmediğini, kendisini attıktan sonra ise kaçtığını söyledi.

Polis, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.
İŞTE O ÇOCUK...
ferdi-%C5%9Fenol.jpg

Üst Alt