Evde Kal Türkiye

CORONA VİRÜSÜ SON DURUM

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
CORONA VİRÜSÜ SON DURUM: Türkiye'de ve Dünyada Koronavirüs (korona virüs) ölüm ve vaka sayısı

Uzak Doğu’da ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra Avrupa, Asya, Avustralya, Amerika ve Afrika kıtasını etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19), son dakika gelişmeleri ile gün gün gündeme gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar dünya genelinde corona virüsü olan ülkeler toplamında 17.159 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgını, dünya genelinde vaka sayısı 392.780'e ulaştı. En çok ölüm sayısı 6 bin 77 kişi ile İtalya’da yer alırken, İtalya’yı 3 bin 281 ölüm ile Çin takip etti. korona virüsü salgınında ülkelere göre toplam iyileşme sayısında ise 73 bin 266 kişi ile Çin ilk sırada yer alırken, Çin’i 8 bin 376 kişi ile İran takip etti. Peki, corona virüs salgınında Türkiye’deki son durum nedir? İşte, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Corona Virüsü hakkında yaptığı son açıklamalar, takip için dünyada corona virüsü canlı takip haritası verileri ve istatistikleri ile Türkiye vaka ve ölüm sayısı hakkında detaylı bilgiler..

1

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen corona virüsü (Kovid-19) ile ilgili Türkiye ve dünyadan son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Corona virüsü vaka sayısı ile ilgili dünya genelinde yetkililer bilgilendirmelerine devam ederken, son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile birlikte Türkiye'de kaç kişide koronavirüs'ün tespit edildiği açıkladı. Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı 1529 olurken, koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı da (ölüm sayısı) 37'ye yükseldi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Bakan Koca, corona virüsüne karşı alınan önemleri duyurdu. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in corona virüsüne yakalandığını açıklaması ise gündeme damga vurdu. İtalya'da hastaların raporlarına ilişkin yayımlanan rapor ise dikkat çekti. Dünya ve Türkiye'de corona virüsüne yönelik son dakika gelişmeleri Corona Virüsü istatistik verileri güncel ve canlı takip haritası üzerinden de görüntülebiliyor. İşte, corona virüsü olan ülkelerde ve Türkiye'de son durum..

Aralık 2019'da Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü salgınında ölümler vaka sayılarında yaşanan artışlarla ilgili bilgiler gelmeye devam ederken, ülkemizde de yetkililer alınması gereken önlemler ve toplam vaka sayısına ilişkin bilgilendirmelerde bulunuyor. Ülkelerin aldığı önemlere rağmen corona virüsü (Kovid-19) şu anda yüz binlerce kişiyi enfekte etmiş ve binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olmuş durumda. Dünya genelinde koronavirüs (korona virüsü) pozitif vaka sayısı 381.499'a ulaşarak 350 bin sınırını aştı. İşte, corona virüsünde Türkiye ve dünyadan anlık son bilgiler...
 
Üst Alt