Cumhuriyet Halk Mescidi

Ömer-28

Aktif Üyemiz
Okları bakım servisine gönderin..
İki türlü yıldızları seyredebilirsin biri göğe bakınca diğeri kafaya saksı düşünce. Cumhuriyet Halk Partisine bakıp kafaya darbe almışların vızır vızır yıldız trafiğini yorumlayıp çekilmek en hasarsız olanı bence. Parti depresyona girip passiflora şurubuyla kafaya nal diktiren liseli kızlar gibi manik.
Bir gün saç rengini dikine turuncuya boyayıp yer çekimiyle güreşen apaçi enerjisinde, diğer gün sağ salak sol soğan replikleriyle yönünü bulmaya çalışan avare bezgin. Ramazan ayında serada hurma olurum, camide broşür olurum, çarşafta rozet olurum diye diye Genel Merkezde mescid olurum kıvamına geldi.
Hey gidi hey. Mehmet Bekaroğlu parti içine dinsel araç ve gereç naklini gerçekleştiren halk cerrahı. Kılıçdaroğlu, ne yaparsanız yapın amaaan beni karıştırmayın diyerek kaset borsasında inen ve çıkan ayıp (!) avcısı olmuş.
Emine Ülker Tarhan böylesine bir parti içinde olmaktansa sol bağrımı ısıtan sıcak bir Tarhana çorbası olurum diyerek istifa ediyor. Süheyl Batum takım elbiseli med cezir, kafası iflasın cüssesi ihracın eşiğinde.. Muharrem İncecikten yağıyor ama gürlemesi bir sıkımlık ..
Parti benim nenem de başörtülüydü jargonunun üzerinde mescit açınca şaşkınlık gani. Şimdiye kadar biz oklanıyorduk şimdiden sonra partinin kafatasçıları şoklansın. Ödeşelim. Evet Chp logolu da olsa, içerisi bildiğin mescit olan bir oda gördük. Yalnız içerdeki ısırgan otlarını ikna etmek için mescide asma kat bir ikna odası kursunlar.
Bir yazımda ikna odanı Mescit yaptırmadan ölmeyeceğiz Nur Serter demiştim. İyi saatime denk gelmiş demek ki.
80 yıldır iktidar olamadık bari öte tarafın hesabını kapatalım dercesine ayak üstü halkın gözüne girme partisi olsalar da serçe parmağımla alkışlıyorum. Her ne kadar Cumhuriyet Halk Otobüsünden Cumhuriyet Halk Mescidine geçişleri sert olsa da alkışlıyorum. Yeterli mi asla! Göreceğiz bakalım, seçim öncesi broşüre resim olsun diye plastik bir dizayn mıdır bu mescit, yoksa gerçekten ufak bir saksı darbesi sonucu kendilerine gelip halk partisi olduklarını anladılar mı göreceğiz.
Sizi bilmem ama ben Nur Serter’in mescit sonrası yüzünü gördüm ya ölsem de ok yemem. Hah ha. Şükür secdesi için bir tur versene diyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Hey gidi hey.
Esra Elönü / Haber 7

Üst Alt