Dünya dünya olalı böyle görmedi!

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
DÜNYA DÜNYA OLALI BÖYLE GÖRMEDİ!

Dünya, dünya olalı insanlık böyle kölelik görmemiştir.
Nasılmı?
Eskiden kölelik kötekle zorla yaptırılırdı.
Şimdi insanlar kendisi talip oluyor, hemde ne talip.
İnsanlar kendi özelliğini bırakıp şeytanın özelliğine koşmakta iyiyi görüyorum zannı ile kötüye sıkı, sıkı sarılmaktadır.
İnsanları kandırmanın senaryoları gırla gitmekte, emeğin özü sökülüp hırsızlığa özendirilmektedir.
Kirli düşler insanların rüyası olmuş, iyiyle kötüyü ayıramaz olmuşlardır. Nasipsiz insanlar hep baş olmuş, doğrular yalancı görülmüş ve böylece temelleri sarsılmaz dediğimiz Aile kavramı yok olmaya yüz tutmuştur.
Beyin denen varlığımız işgal edilmiş, ve böylece düşünme görevini ifa edemez duruma gelmişiz sadece bir yerlerden gelen sinyallere odaklanmış vaziyetteyiz.
İsterseniz bir, bir sayalım, bir zamanlar insanlar, namus, haya, iffet, ahlak, saygı, sevgi ve ahlakı görevlerimiz vesair.
Ya şimdi bunlardan neyimiz kaldı sadece eski şöyle idi yeni böyle, buyrun cenaze namazına, ruhuna fatiha.
Karanlık günlerin karanlık insanları ortalıkta kor gezerken benim saf Müslümanım acaba deyip aynı delikten defaalarca geçiyor.
Ama kimseye laf bile söyletmiyor.
Hele, hele Sabah iyilik akşam kötülük temsilcisi olunan bu günlerde kime ne için güveneceğiz bilemiyorum….
Vesselam
M.S.A. / Muhtazaf..

Üst Alt