Gölbaşı'ndan Somali için yağmur duası

ceylannur

Yeni Üyemiz
Gölbaşı'ndan Somali için yağmur duası

81531.jpg


Somali'de yaşanan kıtlık ve kuraklık nedeniyle yaşanan dramın sona ermesi için Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Akçakaya (Pehnik) köyünde gıyabi yağmur duası yapıldı

Somali'de yaşanan kıtlık ve kuraklık nedeniyle yaşanan dramın sona ermesi için Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Akçakaya (Pehnik) köyünde gıyabi yağmur duası yapıldı.

Hergün açlık ve sefalet nedeniyle ölümlerin yaşandığı Afrika'daki kuraklığın sona ermesi amacıyla Gölbaşında yağmur duası yapıldı. İmam Ahmet Tepe'nin okuduğu duaya, Akçakaya (Pehnik) tepesinde toplanan kadın ve çocuklar da eşlik etti. Bazı kişilerin dua sırasında gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.

Yağmur duasını organize eden İlçe Müftülüğü'nden yapılan açıklamada, "Somali'de yaşanan sıkıntıların ana nedenlerinden biri susuzluk. Türkiye milleti ve devletiyle Somali'ye maddi anlamda yardım gerçekleştirdi. Ancak rahmet ayı içerisinde biz istedik ki manen de destek olalım. Bundan dolayı Gölbaşı halkı olarak burada yağmur duası yaptık." denildi.

Vatandaşlar Afrika'da yaşanan kuraklığın bir an önce son bulması için dua ettiklerini belirterek, bundan sonra da maddi ve manevi desteklerine devam edeceklerini belirtti.

CİHAN
 
Üst Alt