Görevde Yükselme Sınavı Eylül’de

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Sendikamızın girişimleri sonucunda 30 Mart 2011 tarihinde Sağlık Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan "Görevde Yükselme Eğitimi Duyurusu" ile Memur ve V.H.K.İ. unvanlarında Görevde Yükselme Eğitimi yapılacağı ilan edilmişti. Görevde yükselme eğitimine hak kazanan personelin eğitimleri ise Ocak 2012'de tamamlanmıştı. Sınava girmeye hak kazanan personelin beklediği sınav tarihi netleşmeye başladı. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler sonucunda sınavın Eylül 2012'de yapılması planlanıyor.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Hatırlanacağı gibi gerek Kurum İdari Kurulu toplantılarında yaptığımız görüşmelerde gerekse Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile yaptığımız görüşmelerde dile getirdiğimiz bu taleplerimiz neticesinde nihayet sonuca ulaşıyoruz. Görevde yükselme eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımız Eylül ayı içerisinde sınava girecekler. Şimdiden kendilerine başarılar diliyoruz, hayırlı olsun" dedi.

Sınav sonucunda 800 memur ve 2.000 V.H.K.İ. olmak üzere toplam 2.800 kadro için yaklaşık 8000 personelin sınava gireceği öngörülüyor.
 
Üst Alt