Gül gazeli....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
b-360716-hareketli_g%C3%BCl.gif

Bir tutam gül kokusu kalır gül tutan elde,
Sanma ki gül dikenin himayesinde,
Dikenin itibarı gül sayesinde..........

MURATS44

Özel Üye
Resim de , sözde tek kelime mükemmel. Söylenecek en doğru söz. Çoook teşekkür ederim adminim. yüreğine sağlık.

MURATS44

Özel Üye
Harikasın yine. Konu başlığında çok güzel. vurgulu ve güzel bir söz. yüreğine sağlık adminim. eyvallah. Her zaman ki nefis konularından biri. ellerine ,yüreğine sağlık.

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Evet çok güzel,,,harika bir sözdür....teşekkür ederim...

Bu güzel edebi güzel satırları, pop şarkısına mal edenleri kınıyorum....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ButterflyRedRose.gif
ButterflyRedRose.gif

Gülün dikeni battı dün parmagima, ve hala gülümseyerek bakiyorum parmagimdaki kücük siyriga...

kızamadim...
cünkü gülün dikeni batmadan önce sükretmistim;
Ya Rabbi, ne kadar güzel yaratmıssın demistim.
Kızamadım, cünkü bir dakika önce güzel kokusunu sineme cekmistim , bakmaya kıyamamis kokusuna hayran kalmıstım, cünkü batmadan önce yüregime koymus onu sevmistim...
dikenini unutmusmuydum? unutmustum dikenini... unutmustum iste....

acıtmayayım diye dokunmaya cekindigim gül, ince ve derin bir yara acmıstı parmagıma... gülümsedim yarayada... süzülen iki damla kanada... cünkü o yarayı acan bakmaya kıyamadıgım o yardı....

sevdiklerimizin yüregimizde actiklari yaralarda aslinda o gülün actigi yara gibi degilmiydi... ince ve derin bir yara... aslinda cok önemsiz gibi görünsede her kimildadiginizda yüreginizi inceden sizlatan bir yara... ama dostlariniz o yarayi acmadan önce siz muhabbet dolu kokularini sineye cekmistiniz, zamani, mekani ve kalbinizi paylasmistiniz... yarayi acmadan önce siz onlari kalbinize koymustunuz...
kızabilirmiydiniz...
kızamazdınız elbet...

sevdiklerimizin actıkları yaralarda o gülün actıgı yara gibi ince ve derin... ama yarimiz o yarayı acmadan önce biz sükretmistik, kokusunu sinemize cekmıs, bakmaya kıyamamıstık...dikenini unutmusmuyduk... unutmustuk tabi... ama biz gülümsemeliyiz yaraya... belki süzülen iki damla kanada... gülümsemeliyiz iste.... cünkü o yarayı acmadan önce biz onu kalbimize koymustuk ve sevmistik......yar diye can diyeeeeeeeee canan diyeeeeeeeeee....

selamlar saygılar gül niyetine olsun....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
b-360716-hareketli_g%C3%BCl.gif

Hasret sıradağlar gibi
Dizilse de gözbebeğime
Kabuslarla gelse de katran karası geceler
Sicim gibi yağmurlar süzülse de yanaklarımdan
Kaldır başını.....
Bak sende kalan gözlerime
Yüreğimi lime lime parçalayan hasretlere inat
Gülümse… Umudaaaaaa
Ellerim, gözlerim, yüreğim sende,
Varsın ayrılık kalsın tende,
Ben yine gelirim bir şafak vakti.... nasılsaaa......

TaHKaR

Aktif Üyemiz
insan sevdiğiyle elele gönül gönüle gezip görkemli güzel anılar bırakmak ister her anını dolu dolu yaşamak ister bu şiirde bu hasret,özlem ve sevgi dile getirilmiş güzel bir şiirdi Adminim.ALLAH herkesi sevdiğine kavuştursun...amin.

Üst Alt