Halk TV'nin şarjlı baltası (Yılmaz özdil) şehide indi!

Ömer-28

Aktif Üyemiz

Soma'ya ateş yağıyor ve her çocuk üşüyerek kordan adam yapıyor orada. Her kor adam babaya benzer..
Sadece dalağı, iki kömür taşı düşüren böbreği, sindirim sistemi olunca anatomik olarak mecbur insan diyeceğimiz varlıklardan biri Halk Tv'de böğürüyordu dün. Soma'ya müstehaktır diyordu. Zaten ölenlerin hepsi parayla Ak Parti mitinglerine taşınıyordu. Yoo yoo sakinim böyle bağırsak mikropları sadece röntgende değil Televizyonda da görülebiliyor deyip acı acı güldüm. Hani bazı isimler ağzına geldiğinde istemsiz tükürürsün başlı başına tükürük bezi olan bir organizmayı nereye koyarsan koy kin salgılayacak, kuduracak… Sonra düşündüm o sözleri yandaş diye kafası koparılan ya da hakaret sağanağına tutulan bir adam etseydi ne olurdu? Adını yazmamak için klavye kilitlediğim bu şarjlı baltanın sözlerini Soma'da kor adam yapan şehit çocukları dinlemiş midir acaba diyerek dondum.

Allah şahittir ki yuhlanılacak yüzüne yakılmış en son ağıt atılacak adam varsa o Uzun adam değil şehidin kemiklerinin üzerine hırsla basan Şarjlı Baltadır. Soma bu adamların tahrik madeniydi. Buldular. Tokat diyorlar, yumruk diyorlar. Öyle kudurdular ki alçak gerilim hattının müdafacıları donup izliyoruz. Bu şarjlı baltanın beyni baret feneri kadar tek sorun içine yanıyor. Tek sorun kendini kazıyor. Daha fazla devam edemeyeceğim gözyaşı ormanına baltayla girilmez o yüzden bırakıyorum..

Bugün Cumartesi. Feryadın hafta sonu. Yavrum diyerek kapanmış bir dudağın gözyaşı emdiği anne sabahı. Uyanınca babasının sırtına binecek kız çocuğunun hüznü ondan önce emekliyor bu sabah. Kahvaltı yok. Acıya doymuş bir kalp öğün aramaz artık. Yıkanacak çamaşırlar sepet içinde değil çuval içinde. Rabbim rüya olsun diyerek sürekli açılıp kapanan anne gözünden sabah. Ve biliyorlar ki herkes gidecek. Başın sağ olsunlar azalacak, omuzlardan eller silinecek. Ve o baş bir oğul fotoğrafının üzerine kapaklanıp geçmiş günleri dağlayacak.

Hiç dinlemediğin şarkıları daha çok seveceksin artık. Oğlum seviyormuş bu şarkıyı diyeceksin. Anneler oğullarına benzeyen evlatları şöyle bir durdurup sıkıca saracak. Aradan yıllar geçecek acın oğlun olacak. Allah her sabrı bir mazluma hazırlıyordur.

Soma'ya ateş yağıyor ve her çocuk üşüyerek kordan adam yapıyor orada. Her kor adam babaya benzer..

Kaynak:

Esra Elönü
Haber 7

Üst Alt