İstanbul Valsii Mutlu'dan Gezi Parkı eylemcilerine çağrı

NuSReT

Aktif Üyemiz
Vali Mutlu'dan Gezi Parkı eylemcilerine çağrı
tatil_mujdesi_vali_amcadan13576351470_h974530.jpg

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'nda eylem yapan gençlere "parkı kendi rızalarıyla artık boşaltmaları" yönünde çağrıda yaptı. Kanal 24'te yayınlanan Moderatör programına konuk olan Mutlu, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Taksim'in huzur ortamına kavuşana kadar riskli alan ilan ettiklerini belirten Mutlu, "Taksim'de çatışma ortamını tetikleyen kimselere karşı ciddi bir operasyon gerçekleştirdik. Operasyonun ardından bazı kişiler meydana insanları tekrar çağrıyor. Bu çok düşündürücüdür. Eylemcilerin arasına girmiş provakatörlerin dün akşam yaptığı da buydu. Sorumluluk sahibi kimselerin bu çağrıları yaparken dikkatli davranmaları gerek. Sevgili halkımız bu çağrıların ne sonuçlar doğuracağını bilmeliler. Bu tür çağrılar gelirse asla dikkate almamalılar" dedi.
Sosyal medyada elinde silah olan şahsın polis provokatörü denen kişinin yakalandığını belirten Mutlu, "Bu kişinin SDP'li olduğunu açıkladığımız halde, sosyal meyda üzerinden 'biz nereden bilelim o kişi olduğunu, fotoğrafını gösterin' gibi yazılar yazıldı. Daha sonra fotoğrafını yayınladık ve tüm yazılar kesildi" dedi.

"PLANLI BİR ORGANİZASYONDUR"
Taksim'in sıkıntılı, provakasyona açık bir alan olduğunu, olayların bir kaç ağacın sökülmesi üzerine başlatılıp, bunun üzerine kurulduğunu ve böyle olduğuna inandırılmış olduğunu söyleyen Mutlu "Bu planlı bir operasyondur" dedi.

"KENDİ RIZALARIYLA EYLEMİ BİTİRMELİLER"
Mutlu sözlerine şöyle devam etti:
Bu provokasyona alet olmuş kimseler olduğu gibi tamamen masum olmayan kişiler de bu işin içine girmiştir. Aileler bu ortamdan çocuklarını çekmeliler. Çağrılarımız üzerine gezi parkı bir hayli boşaldı. Yarın bir başka provokasyon olursa halk bana hesabını sormaz mı? Ben de bu sorunun altında kalamam. Dolayısıyla doğru olanı neyse yapmak gerekir. Bu konuda bizlere yardımcı olmalarını, Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlerini kendi rızalarıyla bitirmelerini rica ediyorum"

Üst Alt