Kedİ dİlİ pastasi tarİfİ

ceylannur

Yeni Üyemiz
KEDİ DİLİ PASTASI TARİFİ

IMG_1647.JPG

Çok hafif lezzetli ve pratik bir pasta.Havalar ısınmaya başladı ve beslenmemizede dikkat etmemiz gerekiyor.Benim gibi tatlıdan asla vazgeçemem diyenlerdenseniz hafif sütlü tatlıları tercih etmelisiniz.Kedi dili bisküvilerim vardı nasıl değerlendirebilirim diye düşündüm ve böyle bir lezzet çıktı.Süslemede yine başarılı değilim ama lezzet on numero
tongue.gif

IMG_1643.JPG

***KEDİ DİLİ PASTASI***

MALZEMELER:

300 gram kedi dili bisküvi
1 su bardağı+1 yemek kaşığı toz şeker(bisküvileri batırma için)

KREMASI İÇİN:

1 litre süt
2 adet yumurta sarısı
3 yemek kaşı un(tepeleme)
1 yemek kaşığı nışasta(tepeleme)
1 su bardağı+2 yemek kaşığı toz şeker
50 gram margarin yada tereyağı
1 paket vanilya
2 adet muz

YAPILIŞI:Öncelikle kremamızı hazırlayalım.Bir tencereye sütü,şekeri,unu,nışastayı,yumurta ve vanilyayı alıp karıştıra karıştıra kısık ateşte pişirelim.Kaynamaya başlayınca ocaktan alıp yağımızı ilave edip yağ eriyinceye kadar karışıralım.30-32 santimlik kelepçeli kalıba şekerli süte batırdığımız bisküvilerimizi dik bir şekilde kenarlara dizelim.Uzun gelirse kalıbın boyuna göre bölelim .Tabanınada dizelim bisküvilerimizi.Üzerini kapatacak şekilde kremamızı dökelim.İnce ince dilimlediğimiz muzları döşeyelim.Muzların üzerine yine kremamızdan dökelim.Bisküvi ve krema bitene kadar işleme devam edelim.Üzerini serayla kapatıp buzdolabına alalım.(Kalıpta yapınca kenarlarına krema değmiyor benim yaptığım hatayı yapmayıp 2 kaşık krema ayırırsanız kalıptan çıkarınca kenarlarına sürersiniz).buzdolabında en az 2 saat beklettikten sonra kalıptan çıkarıp ayırdığınız kremayı kenarlarını sürüp dilediğiniz gibi süsleyin ve servis yapın.AFİYET OLSUN....
IMG_1650.JPG
IMG_1649.JPG

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
emeğine sağlık görüntü harikaaaaaaaaaa sütlü tatlıları çok severim,,,,
içine muz koymadan olmaz mı yaf.....muz tatlı içinde kararma yapıyor....:):):)tadınıda sevmem:)

Üst Alt