Nerde O Eski Ramazanlar

ceylannur

Yeni Üyemiz
Nerde O Eski Ramazanlar
“Nerde o eski ramazanlar” sözü bunların başında gelir. Değişimin kaçınılmaz olduğunu kavrayamamış -belkide görmek istemeyen- kişilerce her fırsatta dile getirilen bir özlem cümlesidir. “Bizim zamanımızda şunlar şunlar vardı, şimdiki gibi değildi efendim” sözleriyle alır başını gider. Sonra bütün televizyon kanallarımızda; sahur özel, iftara doğru gibi programlarda patlama yaşanır. Herkes dinine bağlı hale gelir ne hikmetse. 11 ay boyunca olmadık rezillikleri yapan kanallarımız imana gelirler. Sanatçılar sırayla ilahi okumaya başlarlar. Gazeteler promosyon olarak islam ansiklopedisi falan vermeye başlar. Pide satışları tavan yapar. Resmen pide festivali yaşanır. Herkes sıcak pide alabilmek için dakikalarca sıra bekler. Coca-Cola’nın reklamları tsm melodileri ile süslü, aileyi ön planda tutan reklamlar haline gelir… falan filan şeklinde uzatılabilir liste. Neyse bana göre ramazana gelirsek: Çocukluk dönemlerimde ramazan ayı hep kış aylarına denk gelirdi. Bu yüzden ramazan bana hep soğuk kış gecelerinde kalkıp bişeyler yemenin hazzını hatırlatır. Fakat artık iyice yazın içine girdi. Havalar sıcak, günler uzun, saati kurup kalkma olayı yok zaten uyumuyorum… Kalmadı artık eski tadı. Ama bununda güzelliği ayrı

Üst Alt