Nuran-i Nakişlar - Ahsenü'l Sözler

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Animation1Hanzadeee.gif

La ilahe illallah Cennetin anahtarıdır. (Hadis)

Aşk
Aşkı ne bilirdim ki!,
Aşk beni bir tarafa atmakmış.
Her an O’nun ile dolup taşmakmış.
Aşk “La ilahe illallah”ın eri olmakmış,
Hakikat esrarının nurlu havuzunda yıkanmakmış.
Aşk Sırrın sırrına ermek için Sırra köle olmakmış.

G

gece yolcusu

Guest
Aşk bir, gönül menfezleriyle insanın iç alemlerine akar; vuslata dek, bir çığ gibi büyür, ve bir alev gibi onun her yanını sarar. Aşk vuslatla noktalanınca her şey durgunlaşmaya yüz tutar;

Çok anlam dolu ve nadide satırlar tşk vuslat

Moderatör tarafında düzenlendi:

MURATS44

Özel Üye
VuSLaT Admin'den Alıntı :
Aşk,
Aşkı ne bilirdim ki!,
Aşk beni bir tarafa atmakmış.
Her an O’nun ile dolup taşmakmış.
Aşk “La ilahe illallah”ın eri olmakmış,
Hakikat esrarının nurlu havuzunda yıkanmakmış.
Aşk Sırrın sırrına ermek için Sırra köle olmakmış.

” Aşk nedir? dediler Mansur’a. Sabredip bekleyin dedi.
Üç güne varmaz görürsünüz. Önce kollarını ayaklarını kestiler
Her uzvu Aşk dedi. Astılar, bedenini o yine Aşk dedi.
Yakıp küllerini nehre saçtılar
Her bir zerresi Aşk ile Enel-Hak dedi.”

İlahi Aşk sırlarla dolu bir sırdır. Anlatması sırdır. Anlaması sırdır. Paylaşması sırdır.
Aşk öylesine bütünseldir ki “Onları affet” der “Ne yaptıklarını bilmiyorlar” Bu sevgi öylesine bütündür ki bir ata vurulduğunda kendi bedeninde hisseder acısını, öylesine nefes aldırmazdır ki semalara koşturur, şiirler dillendirir, en kötüye bağışlama yüreğini açar, en karanlığa ışık götürür.
İnsanlar benleriyle sevdikçe bu Aşk bilinmez. Sadece o Aşka dalanların pervaneler gibi o ışığın aşkıyla daldıklarını duyarsınız ateşe yanıp dirildiklerini tekrar yandıklarını tekrar attıklarını görürsünüz o ateşe. Mecnunlar bile utanır onların sevgisi karşısında İlahi Aşk işte öyle birşeydir.

Yüreğine sağlık adminim. Okurken düşündüren , mükemmel satırlar. Allah ac razı olsun. Konularını okurken insan dalıp gidiyor. Satır altları gerçekten dolu dolu. Emeklerine sağlık.....

Üst Alt