Özden geçirilmiş özgeçmiş | Senai DEMİRCİ

ceylannur

Yeni Üyemiz
özden geçirilmiş özgeçmiş
özden geçirilmiş özgeçmiş ]Ben Senai Demirci
Hz İsa’nın doğumundan başlarsak,en az 1964 yıl boyunca, hiçbir işin öznesi olmadım, hiçbir öznenin nesnesi olmaya değer görülmedim. Bunca yıl boyunca, ben ne ‘bendim’, ne ‘şeydim’. Bir şey olarak doğduğum gün bile, benim ‘ben’ olduğumu bilmiyordum. Benim ‘ben’ olduğumun farkına varmam için milyonlarca nefes almam gerekti. Yaklaşık 40 yıl sonra, kendime ‘ben’ deyişimin de ödünç verildiğini anladım. Borç aldığım ‘ben’ sayesinde, ‘benim’ diyebileceklerimi de borç alma cesareti buldum. Hatta borç aldığım ‘ben’ime dayanarak, yeni ‘benim’kilere alacaklı saydım kendimi. Daha çok şey, daha fazla mal, daha geniş servet istedim. Verilmeyince küstüm. Elimden alınınca üzüldüm. Verilenler artınca, ödünç ‘ben’imin önüne ödünç ‘benimkiler’i dizip meydan okudum, şımardım, isyan ettim. Borcumu da, Borç Vereni de unuttum.
Bugün, kendime ‘ben’ deyişim borç olan ben, kendime ‘benim’ diye/bildiklerimi de borç alan ben, borcumu itiraf ediyorum. Borcumu itiraf edişimi, borcumu ödeyemeyeceğimi idrak edişimi, bu borcun edası olarak bu sayfada belgeliyorum. Artık ‘beni bende deme(yi)n, ben bende değilim’.

Benden ‘ben’i ve ‘benimkiler’i alacaklı Olan’a minnet duygusuyla.
Emaneten –Ben,-Şimdilik-Senai Demirci​
canla bağışla

Üst Alt