Pekİ ya İnsan ?

ceylannur

Yeni Üyemiz
PEKİ YA İNSAN ?

"Yere düsen ekmegin üstüne basan insan görmedim ama yere düse...n insani tekmeleyen çok kisi gördüm" diyor... Saygili olmaktaki kusurlarimizi söyle anlatiyor:

- Birbirimize saygili olma konusunda 3 tip temel hatamiz var...

Avrupa'da yasayan vatandasimiz, orada yerlere çöp atmiyor ama Kapikule'den girer girmez yerlere tükürmeye, çöp atmaya basliyor. Niye burada böyle yapiyorsun diye soruldugunda, herkes böyle yapiyor diyor. Kendi fikri olmayan insanin duruma göre hareket etmesidir bu.

Ikinci hatamiz, adama göre davranmamiz. Karsimizdaki adam iri yariysa, 'Buyur Abi', diyoruz, ufak tefekse, 'Ne var lan!' diyoruz. Oysa ki, insanlarin onuru birbirine esittir.

Üçüncü hata, keyfimize göre davranmak. Keyfimiz yerindeyse eve girerken 'Merhaba millet' diyoruz, degilse surat asiyoruz. Oysa keyfimiz yerinde olsun olmasin insanlara saygili davranmak zorundayiz.

Diyorum ki, yerdeki ekmege saygili olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayagiyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara.

Ekmek nimettir kabul, peki insan nimet degil mi?

PROF.DR. Üstün DÖKMEN

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Eyvallah ceylannur işte bu konuda yorumlarım fena olur beni kimse tutamaz,,,,,,,,
Her kim üzerine alınırsa alınsın hiç önemli değil,,,,,Avrupada yaşayan bizim insanlarımız,
orada 3 sınıf vatandaş konumunda oluyorlar,kendi bildikleri davranışlarıda malesef unutıyorlar,,,
orada 3 kuruş kazanıyorlarya,,zeza vermemk için avrupa yasaklarına kuzu kuzu uyuyorlar,,,,,
şimdi gellelim bu kişilerin ülkemize gelince davranışlarına,,,,,
Hani bir takım insanları tel örgüler içinde yıllarca tutarsında sonra salıverirsin,işte öyle oluyorlar türkiyeye gelince
yasak ceza yok nasılsa diye bütün pis davranışları sergiliyorlar,,,,yerlere çöp atmakmı dersin,,,,
çok sesli konuşmak mı dersin,,,büyük küçük tanımazlar,konuşmaları saygısızca,,vsssss diye devam eder,,,,
bana kalırsa heç gelmesinler AVRUPA sömürgesinde yaşasınlar ülkemizde temiz kalsın,,,,,ben en iyisi
burada keseyim yoksa destan olur,,,,bu konuda çok dertliyim çünki,,,,,

Üst Alt