ANKET Türkiye, Avrupa Birliğini mi yoksa Shangay 5 'lisini mi tercih etmeli ?

Türkiye, Avrupa Birliğini mi yoksa Shangay 5 'lisini mi tercih etmeli ?

• A - Türkiye ŞHANGAY BEŞLİSİ' ne üye olmalıdır.

Kullanılan: 6 100.0%
  • B - Türkiye AVRUPA BİRLİĞİ'ne üye olmalıdır.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik süreci, 1963 yılında Türkiye'nin Avrupa Ekonomik Topluluğu ile ortaklık anlaşması imzalamasıyla başlayan ve 1987 yılında tam üyeliğe başvurmasıyla ivme kazanan süreçtir. 1999 yılında AB üyeleri tarafından aday olarak kabul edilen Türkiye, 2005 yılında tam üyelik müzakerelerine başladı.

1963 yılında başlayan bu macera karşısında günümüzde önümüze çıkarılan engellere karşı Türkiye artık eskisi kadar hevesli görünmemektedir. Amaçlarının Türkiye'yi üye üye olarak kabul etmek olmadığı ve Türkiye'yi oyalama politikası olduğu aşikardır.

1963 - 2017 ....

Hala önümüzde sayısız başlık var. Bu başlıkları geçip içişlerimize müdahale noktasına gelmiştir. Böylelikle AB Üyeliğine karşılık ülkemiz üzerinde baskı kurma ve çıkarlarını bize göre ayarlama noktasındalar.

Çok uzun bir süre boyunca gerçekleşmeyen üyelik konusu karşısında şimdi yeni bir seçenek gündeme gelmiştir. Türkiye bu noktada hangi seçeneği tercih ederse çıkarına olacaktır?

Bu sorunun karşılığında hangisi bize daha faydalı olacaktır?

541pxeuglo.png

Avrupa Birliği Üye Ülkeler

553pxsco28.png

Şhangay Beşlisi Üye Ülkeler

Günümüzde Türkiye'ye karşı Avrupa'nın tutumunu ve Avrupanın siyasi geleceğindeki belirsizlikleri göz önüne alarak ülkemiz için hangisi daha doğru olacaktır?

A - Türkiye ŞHANGAY BEŞLİSİ' ne üye olmalıdır.
B - Türkiye AVRUPA BİRLİĞİ'ne üye olmalıdır.

NuSReT

Aktif Üyemiz
Aslında hiçbiri , de bir seçenek . Ama şu da var ki gözardı edilemez.

Nato adı altında sözde güvenlikte ortak olduğumuz ülkeler bugün bizim güvenliğimizi bozup , ülkeyi parçalamak istiyorlar. Ki, aynı kuruma üye olduğumuz halde. Söz hakkı olduğumuz halde.

Biz natoya üye olmasak kimbilir neler yaparlardı. Natoya üye olmayan islam devletlerinin hali ortada. Örnekleri de hemen yanıubaşımızda.

Şimdi Nato artık bayatlamış , küf kokan bir yapı. Zamanında Varşova Paktına karşılık olarak sırf amerikanın güvenliği için Rusyaya karşı kurulmuş bir örgüt ve ameriakaya güvenliğinde hep arka bahçe olmuş bir Türkiye....

Şimdi Giderek değerlenen bir birlik daha var. İşin güzel yanı Amerikanın asla kafa tutamayacağı 2 ülke . Rusya ve Çin..

Rusya , Çin , Pakistan , Hindistan.....

Hepsi de nükleer teknolojiye sahip , nükleer füzelere sahip ülkeler. Amerika bu ülkelere , Nato ile birlikte gelse kafa tutabilir mi acaba?

Türkiye Nato'dan çıkıp bu birliğe üye olması durumunda daha da değer kazanacak hem ekonomik hem askeri anlamda daha da güçlenecektir. Çinden alacağımız füzeler gündeme gelince Abd bir taraftan AB bir taraftan Nato bir taraftan kuyruğu tutuşmuş gibi ulumaya başladılar ?

Çünkü bunların hiç biri Türkiyeyi kaybetmeyi göze alamaz. Ama Türkiye ile oynanamayacağınıda anlamaları lazım. Bugüne kadar her şekiklde oynayıp istediklerini aldılar. Artık buna DUR ! deme zamanı.

Nato hiç birşey ifade etmiyor. Zor zamanda birbirlerine yardım etmeleri gereken ülkeler Türkiyeye gönderdikleri bir kaç füze bataryasını bile geri çektiler. Sözde yardım ediyorlar.

Hatta Nato üyesi olmayan israili korumak için bile Türkiyeyi kullandılar.

Kısacası Nato , Türkiyeye fayda değil zarar veriyor. Kendi güvenlikleri için sadece kullanılıyoruz.

Arada kalmak bizim işimize gelmez. Natodan çıkarak boşta kalırsak o zaman daha çok üzerimize gelirler. Ama ŞİÖ'ye dahil olursak durum daha farklı olur.

Bence "hiçbiri" seçeneği şu an için doğru olmazdı.

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Görmediğimiz hesaba katmadığımız güç olan ALLAH'ı ve imanımızı bıraktığımız için yaratılanlara kul olmaya devam ediyoruz.
Ve bu ayrılıklar bizi ufalttıkça ufaltıyor.
Kuru idik yaş olduk
Ayak idik baş olduk
Havalandık kuş olduk
Uçtuk elhamdülillah
Yaradana kul olmayı ve onun kitabına tabii olmadığımız müddetçe işimiz zor diyorum.
Herkesin fikrine saygı duyarız kardeşim. Kur'an ne diyor ona bakalım inşaallah.
Selam ve dua ile....

HASAN CAN

Administrator
Yönetici
Değişen dünya düzeni ve emprayalist, bozguncu , yıkıcı , terör ve her türlü hainliği destekleyen başta Avrupa birliği denen her türlü sosyal hayat, aile hayatı , insanlık , ...vs. gibi değerlerden yoksun yapıya karşılık Rabbimizin de yardımıyla karşı olmamız gerekiyor.

Çünkü bu Hristiyan birliği her türlü pisliklerin merkezi olmuş bu terör birliği karşısında , ısrarla aralarında olmayı istemek yerine "Düşmanımın düşmanı dostumdur" diyerek onların kabul edemediği karşı birliğe girmemiz gerekiyor.

Ab denen çürük çatıdan artık çatırdama sesleri geliyor. Biz onlara muhtaç değiliz çok şükür. Onların arasında olmadan bu gün, bu güç ve birliğin sahibiysek onlar olmasa da olur demektir.

Gönül isterdi ki hiç biri olmasın. Hiçbirine girmeyelim de, hepsi bize muhtaç olsa. Ama dünya şartları bugün bize taraf tutma zorunluluğu getiriyor. Bu nedenler AB'nin bugünden sonra bize hiç bir faydası olmadığını , olmayacağını bilerek , hatta bize düşmanca tavırlare sergileyerek teröristleri, ve hainleri bize karşı destekleyerek asıl niyet ve yüzlerini göstermelerinden sonra zaten istemiyorum şimdi hiç istemiyorum.

Olmaz olsun Avrupa birliği. Biz Allahın izniyle onlar olmadan da başımızın çaresine bakarız.

Benim düşüncem AB olmasında ne olursa olsun.

Oyum Şangay İşbirliğine girme yönünde....

NuSReT

Aktif Üyemiz
Adım adım yaklaşıyoruz. AB artık tam olarak gerçek yüzünü ifşa etti. Kendileri gizliden gizliye ülkemiz için her türlü pis oyunu oynarken şimdi bunu açık açık yapıyor söylüyorlar. AB bizim için ne düşündüğünü belli etmişken , istenmediğimiz yere gitmek için bu kadar ısrar artık mantık dışı.

Gerçek hayatta da istenmediğimiz yerde durmayız. Burda neden ısrarcıyız anlamıyorum.

İstenmiyorsak bizde gereğini yaparız. Çok ta lazım değiller.

NuSReT

Aktif Üyemiz
Terörü destekleyip hdp ye toz kondurmayan AB nin savunduğu bir olay daha.
44 vatandaşımız şehit oldu. AB terörü desteklerken bu soru şimdi daha net anlaşılır belki....

Üst Alt