Yalan

Sedat Yıldırım

Aktif Üyemiz
1453486_570328039712976_478503745_n.jpg

YALAN

O yalan yok mu o yalan.
İstediğin kadar o/yalan.
Yalan söyleyen be hey gafil.
Azap kalacaktır sana kâr kalan.

O yalan yok mu o yalan.
Söyle söyle biraz o/yalan.
Olmayınca kalbinde bir iman.
Vebal olacaktır omuzunda o yalan.

Kâr ettin sanma sakın kâr.
Yalan söyleyende olmaz ar.
Ah eder durur her dem yar.
Ahretini yok eder o yalan.

Göz yaşı üstüne olmaz mutluluk.
Yürekte olunca bil ki suskunluk.
Vardır yar kalbinde gerçek olgunluk.
Olgun yüreklerde yaşamaz yalan.

O yalan yok mu o yalan.
Nice yuvaları ediyor talan.
Var mıdır yalanla,bir yere varan.
Zaten Dünya yalan,bir de sen yalan.

SEDAT YILDIRIM

VuSLaT

Yönetim
Yönetici

TAVSİYE
Yalan, nifak kapılarından biridir.İman sahibi, her hataya düşebilir. Fakat, hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez.Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür. Sözle çıkarılan fitne, kılıçla çıkarılan fitne gibidir. Yalan söylemek, iftira etmek ile çıkarılan fitne, kılıçla çıkarılan fitneden de kötüdür muhakkak.
Yalanla ilgili çook güzel bir şiir Sedat beyy, Çok önemli bir o kadar da dikkat edilmesi gereken bir konu. Teşekkürler.

MURATS44

Özel Üye
Teşekkür ederim Murat kardeşim.
Harika olmuş,ellerinize sağlık...

Yalan konusu olunca , çok şeyler söylenir. Uygulamaya gelince nedense dünya kadar bahane bulunur. Yalanın ne bahanesi olabilir , ne de açıklaması. anlamlı bir şiirdi. Elinize yüreğinize sağlık.
Yalnız ben konuyu şimdi inceledim daha. Vuslat adminimizin ellerine sağlık. Çok güzel resimlemiş. Müsait bir zamanda diğer şiirinizede ben bi resim yapayım. Beğenirsiniz inşaallah.

Sedat Yıldırım

Aktif Üyemiz
Yalan konusu olunca , çok şeyler söylenir. Uygulamaya gelince nedense dünya kadar bahane bulunur. Yalanın ne bahanesi olabilir , ne de açıklaması. anlamlı bir şiirdi. Elinize yüreğinize sağlık.
Yalnız ben konuyu şimdi inceledim daha. Vuslat adminimizin ellerine sağlık. Çok güzel resimlemiş. Müsait bir zamanda diğer şiirinizede ben bi resim yapayım. Beğenirsiniz inşaallah.
Allah c.c. razı olsun Murat kardeşim.
Dalgınlığıma gelmiş düzelltim.
Çok teşekkür ederim...

Üst Alt