Günün duası

ceylannur

Yeni Üyemiz
Bismillahirrahmanirrahim..

Allah'ım...

Rab sensin, kul benim

Yaratıcı sensin,yaratılmış benim

Rızık verici sensin,rızıklanan benim

Sahip olan sensin köle olan benim

Aziz olan sensin, zelil olan benim

Gani olan sensin,fakir olan benim

Diri olan sensin, ölü olan benim

Baki olan sensin, fani olan benim

Güzel olan sensin,çirkin olan benim

İyi olan sensin, kötü olan benim

Affedici sensin, günahkar benim

Aziz olan sensin,hakir olan benim

Güçlü olan sensin, zayıf olan benim

Verici olan sensin,isteyici olan benim

Emniyet verici sensin,korkan benim

Cömert olan sensin,miskin benim

İcabet eden sensin,dua eden benim

Benim günahlarımı bağışla,rahmetinle günahlarımdan vazgeç

Ey merhametlilerin en merhametlisi...amiiin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey Güzeller Güzeli Allahım!
Bu günümü, bu haftamı, bu ayımı, ömrümü hayırlı eyle. Bize ve nesillerime uzun hayırlı ve sıhhatli bir ömür ver. Geçmiş devirlerde peygamberlere, alimlere nasıl hayırlı işler yaptırdıysan bizlere de öyle hayırlı işler yaptır. Meleklerin dillerine destan olacak hayırlı işler.

Senin büyüklüğün kadar lütuf, ikram ve ihsanların da büyüktür. Bizim küçüklüğümüze değil, Senin büyüklüğüne yakışır bir şekilde Senden lütuf ve ikramlarını bekliyoruz. Sen Zül Celali Velikram’sın. Sana her an edilmiş ve edilecek bütün hamdü senalar adedince hamdü senalar olsun.
AMIN

ceylannur

Yeni Üyemiz
ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed’e Mağfiret et;

ALLAH’ın, Ümmet-in Ayıbını ört; Ümmet-i Muhammed’e acı;

ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed’e yardım et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetini Müjdele;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin işini kolaylaştır;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin işini aç;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine nazar buyur, müsamaha et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine bağışlayıcı ol;

ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed’i kuvvetlendir;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’in işini hallet;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine hidayet buyur;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine öğütler ihsan et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine Merhamet eyle;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’i yücelt;

ALLAH’ım Muhammed Ümmetini azametli ve şevketli kıl;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’e hidayet nasip et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetine tevfik ihsan eyle;

ALLAH’ım, Ümmet-i Muhammed-i rızıklandır;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin günahlarını bağışla; Muhammed Ümmetinin günahlarını sen ört;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin sıkıntılarını sen kaldır;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin kalplerini nurlandır;

ALLAH’ım, bütün işlerinde Ümmet-i Muhammed’e kolaylık ihsan et;

ALLAH’ım, Muhammed Ümmetinin kabirlerini genişlet;

ALLAH’ım Muhammed Ümmetinin düşmanlarını kahret;

ALLAH’ım Ümmet-i Muhammed’e son nefeslerinde iman nasip eyle;

ALLAH’ım beni Ümmet-i Muhammed ile birlikte iman üzere haşreyle;

Efendimiz Muhammed Mustafa’nın sancağı altında cemeyle ve sana kavuştuğumuz an, bize gazaplanma, bizden razı ve hoşnut ol, ey âlemlerin Rabbi ve ey merhamet edicilerin en merhametlisi

amin amin amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
]Allah'ım ! Dualarımızı, alemin her tarafındaki

Müslümanların ,duasıyla tamamlayıp kabul et !

Allah'ım ! Bizi, bir an bile olsa nefsimizle baş başa bırakma !

Her anımızı Senin rızana uygun olarak geçiren, her adımımızı
nefsi için değil, Senin rızan için atan kullarından eyle !

Ya Rabbim ! Biz Sana muhtacız ! Biz, Senin aciz kullarınız !

Bizi aczini bilenlerden, mütevazi kullarından eyle !

Allah'ım ellerimizi açtık boş çevirme !

Gözümüzün yaşını ancak Sen silersin ya Rabbi

AMIN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Yâ Rabbî! Kıldığım namazı kabûl eyle! Âhir ve âkıbetimi hayr eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhîd söylememi nasîb eyle. Ölmüşlerimi afv ve magfiret eyle. Allahümmagfir verham ente hayrürrâhimîn. Teveffenî müslimen ve elhıknî bissâlihîn. Allahümmagfir-lî ve li-vâlideyye ve lilmü’minîne vel mü’minât yevme yekûmül hisâb. Yâ Rabbî! Beni şeytân şerrinden ve düşman şerrinden ve nefs-i emmârem şerrinden muhâfaza eyle! Evimize iyilikler, helâl ve hayırlı rızklar ihsân eyle! Ehl-i islâma selâmet ihsân eyle! Kâfirlerle cihâd etmekte olan Müslümanlara imdâd-i ilâhiyyen ile imdâd eyle! Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül’afve fa’fü annî. Yâ Rabbî! Hastalarımıza şifâ, dertli olanlarımıza devâ ihsân eyle! Allâhümme innî es’elükessıhhate vel-âfiyete vel-emânete ve hüs-nelhulkı verrıdâe bilkaderi bi-rahmetike yâ erhamerrâhimîn. Bana,Anama, babama ve evlâdlarıma ve akrâba ve ahbâbıma ve bütün din kardeşlerime hayırlı ömürler ve hüsn-i hulk, akl-ı selîm ve sıhhat ve âfiyet, rüşdü hidâyet ve istikâmet ihsân eyle yâ Rabbî!

AMIN

ceylannur

Yeni Üyemiz
]İlahi!
Hamdini sözüme sertac ettim, zikrini kalbime mi'rac ettim, kitabını kendime minhac ettim. Ben yoktum var ettin, varlığından haberdar ettin, aşkınla gönlümü bikarar ettin. İnayetine sığındım, kapına geldim, hidayetine sığındım lütfuna geldim, kulluk edemedim afvına geldim. Şaşırtma beni doğruyu söylet, neşeni duyur, hakikatıı öğret.Sen duyurmazsan ben duyamam, sen söyletmezsen ben söyleyemem, sen sevdirmezsen ben sevdiremem.Sevdir bize hep sevdiklerini,yerdir bize hep yerdiklerini, yar et bize erdirdiklerini. Sevdin habibini kainata sevdirdin: Sevdin de hil'at-i risaleti giydirdin.makam-ı İbrahimden makam-ı Mahmuda erdirdin. Server-i asfiya kıldın.Hatem-i enbiya kıldın.Muhammed Mustafa kıldın.Salat-ü selam, tahiyyat-ü ikram, her türlü ihtiram ona, onun Al-ü Ashab-u etbaına ya Rab!
Amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Ey korkusuyla varlıkları rahmetine çeken ve diğer varlıkların korkularından kurtaran Merhüb,
Ey rızasına kavuşmak, dünya ve ahirette istenen her şeyden daha hayırlı olan Matlüb,
Ey rızasına kavuşup kendisini görme iştiyakı, dünya ve ahirette rağbet edilen bütün iştiyaklardan daha hayırlı olan Merğüb,
Ey Kendisinden bir şey istenilenlerin en hayırlısı olan Mes'ül,
Ey rızasına kavuşup kendisini görmekten başka daha hayırlı bir gaye bulunmayan Maksüd,
Ey zikri, dünya ve ahirette zikredilip anılan her şeyden daha hayırlı olan Mezkür,
Ey sayısız nimetlere karşı bütün varlıklar tarafından kendisine şükredilen, her şükredildiğinde nimetleri arttıran ve kendisine teşekkür edilenlerin e hayırlısı olan Meşkür,
Ey bir parça sevgisi her şeyden daha saadetli olan Mahbüb,
Ey ikram ve ziyafetlerle ağırlayanların en hayırlısı olan ve sınırsız ikram ve ziyafetlerde bulunan Münzil,
Ey İlahi huzurunda olduğumuzu hissettirmek, hoşlandığımız şeylerin yanında olmaktan daha hayırlı olan Hayrü'l–Müste'nisin,
Sen aczden ve şerikten, kusurdan münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki, bize imdad etsin. Elaman elaman! Bizi azap ateşinden ve cehennemden kurtar...amin

ceylannur

Yeni Üyemiz
Resulullah efendimizin duaları Sual: Peygamberimiz, biz Müslümanların nasıl dua etmesi gerektiğini bildirmiştir. Bu dualardan bazılarını yazar mısınız?
CEVAP
Bahsettiğiniz dualar çoktur. Birkaçı şöyle:
(Ya Rabbi, Sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!)

(Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!)

(Ya Rabbi, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!)

(Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle!)

(Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!)

(Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!)

(Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!)

(Ya Rabbi, sıhhat, afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!)

(Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.)

(Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!)

(Ya Rabbi, zulmetmekten, zulme uğramaktan sana sığınırım.)

(Bize dünya ve ahirette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!)
[Tergib]

ceylannur

Yeni Üyemiz
ALLAH’ım Sana şükrümde, Seni zikrimde ve Sana en güzel ibadetlerimi yapmamda bana yardım et
- Ya Rab kalplerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün azalarımızı güzelleştir, takva ile keramete kavuştur
- Her an Seninle berabermişiz gibi bizlere lezzet ver
- Kur’an okunurken can veren, Cenneti Ala’da peygamberlerinin yanında bayramlara eren kullarından eyle
- ALLAH’ım bizleri Seni gönülden anan kullarından eyle Bizi ömrümüzün sonuna kadar imanlı yaşat Senin cemaline müştak olduğumuz zaman bizleri kendine çağır, Ya Rabbi
- Ya Rab, bize Senin sevdiklerini sevdir Bizleri razı olduğun işlerle meşgul eyle
- Cümlemizi ahir zaman fitnelerinden muhafaza eyle
- Her zaman ALLAH ile arası hoşnut olan ameli güzel kullarında eyle
- Soğuk sıcak demeden aşk-ı ilahi ile koşan ve koştuğunu da bilenlerden eyle
- Ya Rab bizleri ezdirme, üzdürme, imansız gezdirme
- İlahi kudretine bakıp da korkan kullarından eyle
- Ölümsüz yere sultan olanlardan eyle
- Bizleri Kur’an ahkâmı ile müşerref eyle
- Erenler, evliyalar defterine kaydeyle
- Meleklerin geldiği yerlerde gezen, meleklerin müjdelerini alanlardan eyle
- Bizleri ALLAH’ı ile sevinen, Peygamberi ile övünen, Kur’an’dan ders alan, doğruluğu bırakmayan kullarından eyle
- Ey bana iyilik verip de bana rızık veren,
Ey bana iyilik verip de kötülükten uzak tutan,
Ey benim güzel Rabbim yolundan ayırma
- Bize sıkıntı çektirecekleri bize musallat etme
- Ya Rab Sen bize Kur’an‘ın ile tecelli eyle
- Dünya bir keder evi Rabbim, Sana inandım, Senden istiyorum
- Bizleri mübarek gecelerin şefaatine nail eyle
- ALLAH’ım bizi iyilerle haşir neşir olan kullarından, kulum dediğin kullarından eyle
- Ya Rab, ne kadar kötü ne kadar günahkâr kulların varsa hepsini affet Cehenneminden kurtar, cennetine al
- Rabbim, bizi korunan, sabreden, selamete eren kullarından eyle
- Bizi dünya üzüntüsü ile değil, ahiret kaygısı ile ağlat İmanımızın nurunu göster, sevgisini tattır ALLAH’ım
- Ya Rab, bizi ibret için gezenlerden ve en kıymetlilerden eyle
- Mevlam bizleri bütün peygamberlerin feyizlerine erdirsin....

Amin.Amin.Amin.

ceylannur

Yeni Üyemiz
19copy8wx.jpg

Üst Alt