Sevket OKYAY Hilye'i Seadet

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Yüreklere düşen güzellikler hep Seher vaktindedir,,,, maziyle buluştuğu tek ve bölünmez andır.....gerçek varlıkla gölge varlığın bir hayalin buluşma anıdır...Acıların tortulaştığı ızdırapların dile geldiği sevinçlerin sel olup aktığı bir zaman dilimidir...Her ruhta varsayılan iğreti varlıkla külli irade dediğimiz gerçek varlığın görüşme buluşma seansıdır adeta,,,.nefsi cüz i den Nefsi külliye cüz i iradeden külli iradeye geçiş vaktidir,,,

İnsan kalbinin en naifleştiği duyguların en yoğun yaşandığı saatlerdir,,,Bu dizeleri kaleme almak... fikrimizin ince narin güllerinin katmer katmer
açtığı, gözlerin damla damla yaşardığı müstesna satırlar...

sevgili gönül dostu.,,,enaniyetten cehennemden kaçar gibi kaçıyor,iyiliklere cennete ve hakkın cemaline vuslatına nail olmak için koşuyor hayırda yarışıyorsunuz...

Allahtan ve onun kahhar olan erişilmez gücünden korkuyor hakkıyla sakınıyorsunuz elhamdulillah....
Hayır ve hakk yolda kalmanız dileğiyle.....

DUALARIM SİZİNLE RABBİME EMANET OLUN EBEDEN VE DAİMA....

Ne hoş dile gelir şu satırlar.....

Seher vaktidir yar,kurt kuş yıldızlar uykuda
El ayak çekilmiş,bir huzur var sessizlikte
Seher vaktidir ah yar,gönül sonsuz huzurda
Halimi arz etsem yar,dualar gözyaşında....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Okyay

ÖZEL ÜYE
Yüreklere düşen güzellikler hep Seher vaktindedir,,,, maziyle buluştuğu tek ve bölünmez andır.....gerçek
varlıkla gölge varlığın bir hayalin buluşma anıdır...Acıların tortulaştığı ızdırapların dile geldiği sevinçlerin sel olup aktığı bir zaman dilimidir...Her ruhta varsayılan iğreti varlıkla külli irade dediğimiz gerçek varlığın görüşme buluşma seansıdır adeta,,,.nefsi cüz i den Nefsi külliye cüz i iradeden külli iradeye geçiş vaktidir,,,
İnsan kalbinin en naifleştiği duyguların en yoğun yaşandığı saatlerdir,,,Bu dizeleri kaleme almak... fikrimizin ince narin güllerinin katmer katmer
açtığı, gözlerin damla damla yaşardığı müstesna satırlar...

sevgili gönül dostu.,,,enaniyetten cehennemden kaçar gibi kaçıyor,iyiliklere cennete ve hakkın cemaline vuslatına nail olmak için koşuyor hayırda yarışıyorsunuz...

Allahtan ve onun kahhar olan erişilmez gücünden korkuyor hakkıyla sakınıyorsunuz elhamdulillah....
Hayır ve hakk yolda kalmanız dileğiyle.....

DUALARIM SİZİNLE RABBİME EMANET OLUN EBEDEN VE DAİMA....

Ne hoş dile gelir şu satırlar.....

Seher vaktidir yar,kurt kuş yıldızlar uykuda
El ayak çekilmiş,bir huzur var sessizlikte
Seher vaktidir ah yar,gönül sonsuz huzurda
Halimi arz etsem yar,dualar gözyaşında....

Mübarek insan,
Ne güzel sözler bunlar.
Kitaba yaz sakla.
Her cümlesi anlam yüklü.
Ben şaşmadım, çünkü,
Güzel yürekten güzel sözler süzülür.
İmanmın nurundan akıp gelen bu sözlerden
Mutmain olmamak mümkün mü?
Şiirlerime gösterdiğiniz yakın alakadan ötürü
Teşekkür ediyor ve
Allah c.c. razı olsun diyorum.
Son dörtlüğünüz de oldukça anlamlı.
Sağ olun.
Yazan elerinize,
Okuyan gözlerinize sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Okyay

ÖZEL ÜYE
muhammadpbuhbymanipakis.jpg

Sallü ala Rasulüna Muhammed
Sallüala tabib-i kulubüna Muhammed
S allü ala şefi-ı zünubüna Muhammed
Allahühümme salli ala Muhammed

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun krdeşlerim..

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Sizinde kandiliniz mübarek olsun üstadım. Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Cevap: Hilye'i Seadet (Şevket Okyay)

Vay maşallah Olağanüstü bir konu. Kendimden geçirdi beni.ALLAH razı olsun Okyay Hocam...

Üst Alt