Ah Vatanım Ah...

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Ah Vatanım Ah...
Benim güzel vatanım topraklarının her karışında vatan için kanını vermiş insanlar ayağa kalksalar neredeyim diye şaşırır. İnsanların çoğunda tutarlılık kalmamış. Kimin hangi şeritte koştuğu belli değil. Bilmediği ve anlamadığı konularda din adına veya günlük yaşam adına herkes ahkâm kesiyorlar. Fakat kimsenin nasihate felan ihtiyacı yok.
Adamlar veya kişiler:
—Abi akıl verme para ver diyorlar.
Giyimlerinden kuşamlarından tutunda yediklerine kadar haram ve helal düşünen yok. Bütün bunları düşündükçe sadece ağladım ve dua ettim. Neredeydik ve şimdi neredeyiz. İnsanlar gerçek kimliklerini kaybetmiş aşağılık duygusu almış yürümüş. İstinalar yokmu? Elbette var. Ama ne yazık ki azınlıkta kalmış. Her hangi bir konuda konuşurken hep haklılığını savunuyorlar. Müslümanın müslümana karşı tutumu daha bir değişik, nefisler hep alınlarda duruyor. Düşünceler sekteye uğratmış, kimse kimseye burnundan kıl kopartmıyor. Kimin nerde bir madde istifası var hemen orada. Ey insanlar nereye gidiyorsunuz? Bu yol yanlış yol. Geriye bakarsanız nereye gittiğiniz size aksedecektir.
M.S.A

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Çok doğru bu zamanı yaşıyoruz zaten anlatıkların film gibi anlatıyor zaten Sağ olun.Sağlıcakla kalınız.

Üst Alt