Aslanlı çeşme şiirlerim.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Bugün en çok seni özledim
Önce rüyamda gördüm seni
Sonra Aslanlı çeşmeden su içerken
Kalktığımda sen vardın aklımda
Yanımdaydın
Sanki seninle geçirecektim tüm günü
Bu sefer mutluluk verdi özlemin bana
Bütün gün sana yoğunlaştım.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
İç kale'de kemerli kirişin hemen karşısında yer alır.19 y.y.sonlarında tarihlenmektedir. Üçgen alınlıklı çeşmede, dilimli kemere sahip niş içersine yerleştirilmiş olan aslan heykelinin ağzından suyun akışı sağlanmıştır. Orjinal yapıda iki aslanın bulunduğu çeşmede aslanların biri bugün yerinde bulunmaktadır.

Bu sene fotoğrafını çektiğim bu karede ben diğer aslanı göremedim, acaba gzlerim mi bozuk?

Son olarak da bayrak sevgimiz gerçekten hoş, ama bu tarihi bir eser. Bunun üzerine levhalı bir bayrak oturtmak bilemiyorum ne kadar doğrudur. Bayrağa saygımız sonsuz, tarihe eserlere saygımız da... Ya da en azından öyle olmamalı mı?

O zaman bayrak sevgimiz ile tarihe verdiğimiz değeri harmanlarken her ikisine de zarar vermeden yapmalı.

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Seni bu aslanlı çeşmede bulmak
Seni yine öylesine sevmek
Ve yine sevmektir düşlerim
Seni bu çeşme başındayine tanıyabilmek ve
Yaşayabilmek
En büyük tutkum.

2228.jpg

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Okuyan gözlere sıhhat dilerken iifade edip teşekküre diyorum. Sağlıklı ve Huzurlu şiirli li Vakitler.

MURATS44

Özel Üye
Tarihi değeri olan bir bölgenin güzel yazılarla birleştirilerek böyle hoş ve anlamlı hale getirilmesi çok güzel. Hem tarih canlanıyor ,hem de güzel satırlar okuma imkanı buluyoruz. Emeğinize sağlık. Eyvallah...

Üst Alt