Azerbaycan’da Laik Eğitimin Meyveleri

harekat

Özel Üye
Azerbaycan-Laik-E%C4%9Fitim-680x382.jpg

Azerbaycanda-Laiklik-Kavgas%C4%B1-680x382.jpg

Azerbaycan-Laik-S%C4%B1n%C4%B1f-680x382.jpg

Azerbaycan’da Milli Eğitim Bakanlığı Başörtüsünü Resmen Yasaklarken,
Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Yönetimi Başartülü Kadın Oyuncular Nedeniyle,
Televizyonlarda Türk Dizilerine Sınırlama Getirdi.

Ben-Tahsil-Almak-%C4%B0stiyorum.jpg

Ben Tahsil Almak İstiyorum !!!
Aliyev Ailesi Azerbayvan’ı Sömürüyor
Azerbeycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in 12 yaşındaki oğlu Haydar Aliyev‘in Dubai‘de 44 milyon dolar değerinde 9 daire aldığı ortaya çıktı. Evlere ödenen bu yüksek meblağ ise kafalarda soru işaretleri bıraktı. Gazete, Azerbaycan’da asgari ücret ile geçinen bir insanın 10 bin yıllık maaşına denk gelen bu villaların, geçen yıl iki haftalık süre içinde satın alındığını da belirledi. Gazete ayrıca, Dubai’de, Aliyev’in kızları Leyla ve arzu adına da birçok villa olduğunu, Aliyev ailesinin üç çocuklarının Dubai’deki evlerinin değerinin toplam 75 milyon dolar olduğu ifade edildi.

Aliyev-Ailesi.jpg

Aliyev ve Sosyetik Ailesi

Dünya basınına bomba gibi düşen haberden sonra yabancı basın, “İşte şimdi fena yakalandı” dedi. Washington Post ve İngiliz The Times’ın görüştüğü devlet başkanlığı sözcüsü, konuyla ilgili “hiçbir şey konuşmayacağız” dedi. Babası Haydar Aliyev’den sonra iktidar olan İlham Aliyev’in resmi devlet başkanlığı maaşı yıllık 228 bin dolar. Gazete, bu haberi Dubai Land Department yani Dubai Emlak Bürosu’ndan aldıklarını, bu isimlerde başka ailelerin bulunabileceğini ancak buna pek ihtimal verilmediğini söyledi. Gazete haber, “Dubai’nin malikanelerinin dili olsa da konuşsa” diye verdi. Dubai emlakçıları da dokuz villa için paranın peşin verildiğini, satışın da Azerbaycanlı bir aile adına yapıldığını söyledi. Gazete, dünyada yolsuzluğun en fazla görüldüğü ülke olan Azerbaycan liderinin bu akdar kısa sürede, bu kadar para harcamasının düşündürücü olduğunu belirtti.
(İstanbul Ajansı, Mart 2010)
Mehriban Aliyeva’nın Serveti ve Devlet Başkanlığı Hayali
WikiLeaks tarafından kamuoyuna açıklanan Amerika Birleşik Devletleri diplomatik belge sızıntısında Aliyeva’nın özel hayatından ayrıntılı bir şekilde bahsediliyor. Belgelerde kendisinin ve eşi Mehriban (Paşayeva) Aliyeva ailesinin muazzam mal varlığına da dikkat çekiliyor.

Ilham-Aliyevin-E%C5%9Fi-Mehriban-Aliyeva.jpg

Mihriban Aliyeva
Amerikan belgelerine göre İlham Aliyev’in eşi Mihriban Aliyeva da gelecekte Azerbaycan’a başkan olmak istiyordu. Ancak ülkede Aliyev hanedanı dışında Paşayev ailesinden gelen Mihriban Aliyeva’nın hayalleri kocası tarafından parlamentodan 2009’da çıkarılan ve görev süresini sınırsız hale getiren yasa ile suya düştü. (Vatan)

fahrettin tırınk

Site İmamı
evet resimler herşeyi anlatıyor zaten.
baba aliyev i rusya özel yetiştirmiş,tabiki oğulda aynı yolda olsa gerek.
DİN ile alakası yok bunların bilinmektedir....

Üst Alt